Dream League Soccer 2019 Mevki Kısaltmaları ve Dream League Soccer Mevki İsimleri

Google Play ve AppStore’da en çok tercih edilen futbol oyunlarından olan Dream League Soccer, milyonlarca kullanıcı tarafından oynanıyor ve oyunda sayısız alternatifin olması, kullanıcıların da oyunu kısa sürede sıkılıp silmesine engel oluyor. Daha önceki yazılarımızda Dream League Soccer hakkında çeşitli konulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Dream League Soccer oyununda mevkilerden söz edeceğiz.

Dream League Soccer 2019 Mevki Kısaltmaları

KAL

Kaleci. Dream League Soccer oyununda kısaltması Türkçe olan tek mevki bu bölgedir. Bazı futbol oyunlarında ise GK; Goal Keeper olarak da geçer.

CB

Center Back, yani stoper. Defansın ortasında oynayan 4-4-2 sisteminde 4’lü defansın göbeğindeki stoper ikilisi “CB” olarak isimlendirilir. 3’lü defans kurgusunda ise gerideki 3 defans oyuncusu da CB’dir.

RB

Right Back, yani sağ bek. Dörtlü defans hattının sağında görev alan oyunculara verilen isimdir. Bu oyuncular atakta hücuma bindirme yaparlar.

LB

Left Back, yani sol bek. Dörtlü defans hattının solunda görev alan oyunculara verilen isimdir. Bu oyuncular takım atak halindeyken hücuma bindirme yaparlar.

DM

Defensive Midfielder, yani defansif orta saha. Dörtlü defans hattının ilerisinde görev yapan tek ya da ikili ön liberoya verilen isimdir. Bu oyuncular defans yönü kuvvetli oyunculardır.

CM

Center Midfielder, yani merkez orta saha. Orta sahanın ortasında görev yapan tek/ikili orta saha oyuncularına verilen isimdir. 4-4-2 sisteminde 4’lü orta sahanın ortasındaki oyuncular CM’dir.

AM

Ofansif orta saha. Orta saha ile forvet arasında görev yapan skora katkısı yüksek ve golcü orta saha oyuncularına verilen isimdir.

LM

Left Midfielder, yani sol kanat. Orta sahanın solunda görev yapan kanat oyuncularına verilen isimdir. Bu oyuncular içeri dripling ederek skor üretmeye çalışırlar.

RM

Right Midfielder, yani sağ kanat. Orta sahanın sağında görev alan oyunculara verilen isimdir. Bu oyuncular takımda sol kanat ile birlikte hücumu zenginleştiren oyunculardır.

WF

Winger Forward, yani kanat forvet. 3’lü hücum hattının sağ ya da sol bölgesinde görev alan oyunculara verilen isimdir. Bu oyuncular için sağ ve sol ayrımı yoktur.

CF

Center Forward, yani merkez forvet ya da santrfor. En ileri uçta görev yapan takımın skor yükünü taşıyan oyunculara verilen isimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.