Sağlık

Dudak Uyuşması Kalp Krizi Belirtisi mi?

Kalp krizi belirtisi olabilecek detaylı rahatsızlıklardan önceki makalelerimizde de bahsetmiştik. Bu makalemizde ise dudak uyuşması ve kalp krizi ilişkisinden bahsedeceğiz. Dudak uyuşması kalp krizi belirtisi olabilir. En yaygın uyuşma türü kollarda meydana gelse de dudakların kuruması ve uyuşması, yüzde oluşan uyuşma ve titreme de kalp krizi habercisi olabileceğinden dolayı asla hafife alınmaması gereklidir.

Ancak bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta, uyuşmanın ne kadar sürdüğüdür. Hastaneye gittiğinizde EKG sonuçlarınız temiz çıktı ve günlerdir ısrarla dudağınız uyuşuyor ise bunun suçlusu alerji veya stres kaynaklı problemler olabilir. Problemi yaşadığınız anda öncelikle kalp krizi olmadığından emin olun ve kendinizi garantiye alın. Ardından biriç hastalıkları uzmanına giderek detaylı tüm tetkiklerin uygulanmasını isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi