Düdüklü Tencere Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Bulaşık makinesinde yıkama yaparken makineye bulaşıkları yerleştirmeden önce üzerindeki yağ kalıntısının detaylı bir şekilde temizlenmesine dikkat edilir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta daha var. Bütün kirli bulaşıkları makineye atabileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu konuda bahsedeceğimiz düdüklü tencere gibi makinede yıkanırken dikkat edilmesi gereken mutfak eşyaları var. Düdüklü tencere kapağına bile ayrı bir şekilde dikkat ederek yıkamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Easy Game 42. Seviye “Işığı Açın” Sorusunun Cevabı Nedir?

Düdüklü tencere bulaşık makinesinde yıkanır. Çoğu marka tencerenin kullanım kılavuzunda da aynı şekilde bilgi alabilirsiniz. Kapağı yıkarken aşağıdaki konulara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Düdüklü Tencere Kapağı Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Tencereyi fazla detaya dikkat etmeden diğer bulaşıklarla beraber makineye atabilirsiniz. Beraberinde kapağı makineye yerleştiriyorsanız yıkanma sonrası hemen kapağın conta kısmını detaylı olarak ve kalan kısımlarını kurulayınız.

İlginizi Çekebilir:  Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Çelik Tencere Makinede Yıkanır mı?

Çelik tencereler de makinede rahatlıkla yıkanabilir. Beraberinde düdüklü attığınız için ayarını yükseltmekten endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Nornal tencere programında yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce