Duman Solisti Kaan Tangöze’nin Eski Sevgilisi Ahu Paşakay Kimdir? Neden Öldü?

Duman grubunun solisti Kaan Tangöze’nin eski sevgilisi Ahu Paşakay, sır ölümünün ardından uzun süre geçmesine rağmen hala zaman zaman gündeme gelen bir isim. Peki Ahu Paşakay kimdir ve Kaan Tangöze ile ilişkisi nasıldı? 

Ahu Paşakay Kimdir? 

Ahu Paşakay, Türk manken ve iç mimar. 3 Kasım 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ahu Paşakay, lise eğitimini Şişli Terakki ve Ayazağa Işık Lisesi’nde aldı. 1994 senesinde Işık Lisesi’nden mezun oldu. 1995 tarihinde ise Bilgi Üniversitesi’ni kazandı. 

Aynı yıl Miss Turkey 1995 yarışmasında Türkiye güzeli seçilen Ahu Paşakay, Japonya’da düzenlenen dünya güzellik yarışmasında ilk beşe girdi. 

1996 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girmeye hak kazanan Ahu Paşakay, buradaki yetenek sınavında ilk ona girmeyi başardı. 

İlginizi Çekebilir:  Başar Doğusoy Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

1997 ile 2000 yılları arasında çeşitli sergi ve kültür-sanat etkinliklerine katılan Ahu Paşakay, 2000 yılında ise güzel sanatlar alanında kendini geliştirmek için New York’a gitti. 2001 senesinde ise Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. 

Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok seven Ahu Paşakay, alternatif rock ve elektronik müzikleri tercih ediyordu. Yaşamının son dönemlerinde ise elektronik gitar çalmaya başlamıştı. 

Ölümü 

1995 Türkiye güzeli seçilen Ahu Paşakay, 20 Ekim 2002 tarihinde babasıyla birlikte kaldığı Arnavutköy’deki evinde kabin dolabına asılı olarak bulundu. Ölümünde anne-babasının ölümünden kaynaklanan depresyonun etkisi olduğu tahmin ediliyor. 

İlginizi Çekebilir:  İlyas İlbey Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Dizileri?

Kaan Tangöze’nin eski sevgilisi olan Ahu Paşakay’ın ölümü ile birlikte başta Kaan Tangöze olmak üzere pek çok seveni derin üzüntü duydu. Hatta Kaan Tangöze, pek çok şarkısında kendisine yer vermiştir. 

Yürek, Dibine Kadar, Bal, Haberin Yok Ölüyorum, Köprüaltı, Yanıbaşımda gibi pek çok şarkıda kendisine yer veren Kaan Tangöze, Ahu Paşakay’ın ölümünden yaklaşık 4 sene sonra Seçkin Piriler ile tanışmıştır. 

Kaan Tangöze ile İlişkisi 

Ahu Paşakay’ın Kaan Tangöze ile Şişli Terakki Lisesi’nde tanışmış ve ikili daha sonradan sevgili olmuştur. Kaan Tangöze’nin kendisini anlattığı pek çok şarkısı bulunuyor. 

İlginizi Çekebilir:  Ali İhsan Yavuz Kimdir? AKP Neden Seçim Sonuçlarında Onu Kullanıyor?

Babası: Kaya Paşakay Kimdir? 

Hürriyet’in haberine göre Ahu Paşakay’ın babası, eski Masonlar Büyük Locası’nın da kurucuları arasında yer alıyordu. 

Ahu Paşakay’ı Adnan Oktar mı Öldürttü? 

Son zamanlarda ortaya çıkan iddialara göre Ahu Paşakay’ın sır ölümünün arkasındaki neden Adnan Oktar. Örgütün 30 yıl öncesine dayanan ve ülke gündemini sarsan ölümlerle ilgili olabileceği iddiası üzerine Ahu Paşakay’ın da dahil olduğu üç ölüm, raftan indirildi. 

Türkiye güzeli Ahu Paşakay, Kalkavan ve Tınar intiharları üzerinde baskı ve şantaj iddiaları yeniden gözden geçiriliyor. Soruşturmada yaklaşık 250 müşteki ifade vermiş ancak net bir sonuç çıkmamıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi