Otomobil

Duster Kaç litre yağ alır? Hangi yağ kullanır?

Dacia Duster, Fransız üretici Renault ve Romanya’daki yan kuruluşu Dacia tarafından 2010 yılından bu yana ortaklaşa üretilen ve pazarlanan kompakt bir crossover SUV’dur. Şu anda, 2017 sonbaharında piyasaya sürülen ikinci neslindedir. Bazı pazarlarda Renault Duster olarak pazarlanmaktadır.

Mart 2010’dan beri tanıtılan bu model, Dacia markasının Sandero’dan sonra Logan platformunu temel alan üçüncü modelidir. Dört kapılı çift kabinli pick-up Güney Amerika’da 2015’in sonunda Renault Duster Oroch olarak pazarlandı, tek kabinli Dacia Duster Pick-Up ise 2020’de tanıtıldı. Duster ilk olarak 17 Kasım 2009’da Andros Trophy için hazırlanan buz yarışı versiyonunda tanıtıldı. Üretim versiyonu 8 Aralık 2009’da medyaya gösterildi, ve ardından Mart 2010’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Özellikle orta sınıfa hitap eden Dacia Duster ticari veya özel kullanım için yaygın pazara sahiptir. Dacia Duster motor yağı için ortalama 4.5 litre önerilmektedir. Motor yağı tipi olarak ise 5W30 motor yağları önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi