Otomobil

Renault Kangoo Stop Lambası Yanıyor Araba Çalışmıyor Çözümü

Renault Kangoo Stop Lambası Yanıyor Araba Çalışmıyor Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Renault’nun Kangoo modelindeki Stop Lambası Yanıyor Araba Çalışmıyor sorununun çözümünden söz edeceğiz.

Renault Kangoo Stop Lambası Yanıyor Araba Çalışmıyor Çözümü

Renault Kangoo ve diğer tüm araçlarda Stop Lambasının yanmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Lakin en temel nedeni aracın durmasını gerektirecek bir donanımsal veya yazılımsal hata meydana geldiğini sürücüye göstermek için bu lamba yanar. Durumun ne kadar ciddi olduğunu belirttiği gibi hızlı bir çözüme de ulaşmanızı isteyen araçlar Stop Lambası yanıyorken aracı kullanmanızı istemez. Çünkü oluşabilecek olası durumlarda aracı tehlikeye atabileceğiniz gibi kendinizi de tehlikeye atabilirsiniz. Bu yüzden aracın beyni araç kullanmanızı kesinlikle istemez ve arabayı çalıştırmanıza da imkân vermez. dan değil herhangi araç parçasını değiştirdiğinizde de meydana gelmektedir. Eğer bu tür durumla karşılaşırsanız da parçayı yaptırdığınız servise ileterek lambayı bir bilgisayar yardımıyla kapattırabilirsiniz.

Araç çalışır haldeyken gösterge panelinde Stop Lambasının yanması aslında araç beyninin size bir uyarı göstermesindendir. Araç beyni, bir hata olduğunu belirtip acil olarak durmanızı ister. Bu lambanın yanı sıra gösterge panelinde bir de İkaz Lambası yanabiliyor. Bu lamba ise size hatanın çok ciddi olduğunu, bir an önce servise giderek problemi çözmeniz gerektiğini bildirir.

Stop Lambası yandıktan sonra Yetkili Servislerden bir tanesine veya uzman kişiler ulaşarak bilgi alınız. Aracı çekici yardımı ile servise götürebilirsiniz. Aldığınız bilgiler dışında hareket etmeyiniz yoksa yaşayacağınız sonuçlarda daha maliyetli bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds