E ticaret Kargo Anlaşması

Bana göre e-ticaret dünyasına küçük sermaye ile atılmış girişimciler için işin en zorlayıcı tarafı bu olabilir. İster kendi internet sitenizi kurun ister pazaryeri siteleri üzerinden ürününüzün satışına başlayın büyük hacimli satış yapan firmalar ile bu konuda rekabet sorunu yaşayabilirsiniz. Toptan ürün alım satımı yapmıyor, kendi ürünlerinizi çok düşük maliyetler ile üretiyor dahi olsanız bu yazıyı okuyup eticaret kargo anlaşmaları hakkında biraz da olsa bilgi edinmeniz sizin için çok yararlı olacaktır. Özellikle yükte ağır pahada hafif ürünlerin ticaretini yapmayı düşünüyorsanız. Bu noktada kendi web siteniz üzerinden ürünleri pazarlamak veya pazaryeri sitelerini kullanmanın avantajlarına da değineceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Setcard Mobil Ödeme Nasıl Çalışır?

Pazaryeri Siteleri Üzerinden Ticaret Yapmak

Bu ilk adım ve düşük bütçe için güzel bir seçenek olabilir. Sahibinden, gittigidiyor, sanalpazar, letgo gibi platformlar üzerinden satışlarınızı yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece Pazar büyüklüğünü ve sizin pastadan alabileceğiniz dilimi ölçümlerken web sitenize sistem kurup sunucu ve yazılım masraflarından da kurtulabilirsiniz. Bu siteler kargo konusunda da size çok yardımcı olacaktır. Örneğin gittigidiyor üzerinden satış yaparken size verilen kod ile kargolama yaptığınızda %50-60’lara varan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Anlaşmasız kargolama yaparken bir flash bellek için ortalama 15 TL gibi bir kargo ücreti ödemeniz baştan kaybetmeniz anlamına gelir. Zaten büyük toptancılar yüksek hacimli gönderimleri sayesinde böyle ürünleri 2 TL gibi çok cüzi rakamlara Türkiye’nin her yerine gönderebiliyorlar.

İlginizi Çekebilir:  İnstagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Kendi Web Siteniz Üzerinden Satış Yapmak

Biraz daha fazla bütçeye sahipseniz aylık belli bir hacime ulaşacağınıza güveniyorsanız ki güvenmek kelimesi biraz yanlış oldu ticaret her zaman risktir. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. Domain ve hosting paketimizi aldık. Şirketimiz ise zaten kurulu. Stoklar belirlendi ve web sitesi artık yazılımı kurulmuş herşeyi ile satışa hazır. Şimdi esas can alıcı noktaya geldik. Bu siteyi terkedip ‘Yurtiçi kargo anlaşma’ gibi bir kalıbı aratmayın. Bir saniye. Biraz gezmemiz gerekecek. Genel koşullar hakkında bilgi edinebilirsiniz fakat anlaşma sağlamak için kargo firmalarına gidin ve şirketinizden aylık ne kadar satış yapmayı hedeflediğinizden bahsedin. Önünüze bir sözleşme koyup kurallar bu şekilde derlerse daha detaylı bilgi rica edin. Pazarlık yapın. Evet. Bilhassa kargo konusunda pazarlık çok işe yarar. Tüm firmaları gezip hepsinden teklif aldıktan sonra size uygun olan firma ile e ticaret kargo anlaşması sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri