Biyografi

Ebru Nil Aydın Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Ebru Nil Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ebru Nil Aydın’dan söz edeceğiz.

Ebru Nil Aydın Kimdir?

  • Oyuncu.

7 Ağustos 1965 tarihinde Ağrı’da dünyaya gelen Ebru Nil Aydın, lisans eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Konservatuvar bölümünde tamamlamıştır. Bunun öncesinde Uludağ Üniversitesi’nde resim dersleri alan Ebru Nil Aydın, ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Bu zamana kadar birçok dizi ve filmde rol alan Ebru Nil Aydın, ayrıca Cennetin Gözyaşları adlı dizide Sema Soyer karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Ebru Nil Aydın, Gökhan Aktemur ile evlenmiş; sonrasında boşanmıştır.

Ebru Nil Aydın

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Ebru Nil Aydın 1.64 m boyundadır ve 71 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ebru Nil Aydın, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyunu Ebru Nil Aydın hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.