Edda Sönmez Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim? Boyu Kaç?

Edda Sönmez kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç kaç, sevgilisi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Edda Sönmez’den söz edeceğiz.

Edda Sönmez Kimdir?

  • Gazeteci, muhabir.

1980 tarihinde dünyaya gelen Edda Sönmez, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. Lyon Claude Bernard üniversitesinde de eğitim alan Edda Sönmez, 2003 ile 2005 yılları arasında ATV, iMedya TV ve Yurt gazetesinde çalışmıştır.

Nisan 2018 ile 2010 tarihleri arasında Le Monde gazetesinde gazeteci olarak görev yapmıştır. Ağustos 2012 tarihinden beri Sözcü gazetesinde muhabir olarak görev yapan Edda Sönmez, aynı zamanda Anka Haber Ajansı’nda Temmuz 2019’dan beri muhabir olarak çalışmaktadır.

Instagram üzerinden de sık sık paylaşımlarda bulunan Edda Sönmez’in bu platform üzerinde 7 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Gazeteci Edda Sönmez hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.