Efe Aydal Kimdir? Kaç Yaşında?

Efe Aydal kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Efe Aydal’dan söz edeceğiz.

Efe Aydal Kimdir?

— Sosyal medya fenomeni

1981 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Haftalık podcast, bilim köşesi, film eleştirisi ve yorumları, gündem analizi gibi çeşitli projeleri vardır. Lisans eğitimini Astronomi üzerinde tamamlayan Efe Aydal, mizah yazarlığı da yapmaktadır. Kendisi ayrıca aikido eğitmenidir. Özellikle sosyal medyada yer alan video ve podcastleri ile ünlenmiştir.

Kaç Yaşında?

Sosyal medya fenomeni Efe Aydal hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de kaç yaşında olduğudur. Özellikle YouTube’da yayınladığı podcast’larıyla büyük bir üne kavuşan Efe Aydal’ın binlerce takipçisi bulunuyor. Kendisi 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 39 yaşındadır.

Nereli?

Öte yandan Efe Aydal hakkında merak edilen bir diğer önemli soru nereli olduğu ile ilgilidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendisi 1981 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Ancak aslen nereli olduğuna dair net bir bilgi yoktur.

Biyografi Dışı Alan & Yorumlar

(Buradan aşağısını okumanıza hacet yoktur. Zira aşağıda yazılı paragraflar, kişisel birtakım yorumlar içermekte, kendisi ile alakalı herhangi bir biyografik veri içermemektedir)

Efe Aydal, bazılarına göre faşist bazılarına göre ateist bazılarına göre de iflah olmaz koyu bir muhaliftir. Bu yazılanların bazı kısımları kısmen doğru olabilir. Mesela bazı videolarına faşist sözler ve nitelemeler duyabilirsiniz. Özellikle HDP ve Kürtler ile ilgili söylediği sözler faşist damgası yemek için yeterlidir.

Bazı videolarında ise kendisinin ateist olduğuna karar verebilirsiniz. Yeni bir şey keşfetmiş saymayın kendinizi. Zira Aydal, daha önce birçok kez ateist olduğunu, neden bu kararı aldığını uzun uzadıya anlatmıştır.

Bazı videolarında ise Efe Aydal’ın iflah olmaz bir muhalif olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta şöyle diyelim kendisi hakkında türlü sıfatlar yaratabilir, yaftalar yapıştırabilir, tespitler yapabilirsiniz ancak Efe Aydal için söylenebilecek en iyi ifade sağlam bir muhalif olduğudur.

Mizah yeteneği güçlüdür, hatta ortalamanın bayağı üzerindedir. Muhaliftir, yapılan icraatleri hangi noktalardan vurabileceğini iyi bilir. Konuşması düzgündür, nerede hangi kelimeleri kullanacağını da iyi seçer.

Adalet ve Kalkınma Partisine gönül vermiş reis fedaisi demokrasi sevdalısı birtakım arkadaşlarla arasında zaman zaman husumetler çıkmakta hatta çoğu kere bu husumetler mahkeme salonlarına taşınmaktadır. Bu da doğal olarak Aydal’ın üslubunda radikal değişikliklere yol açmış. Önceden küfürlü metaforları sık sık kullanan ve ince bir retorik ile anlatımlarını güçlendiren Efe Aydal şimdilerde daha “ak” bir lisan kullanmaya başlamıştır.

Kendisi iyidir, hoştur ancak bazı “AKrabalara” dikkat etmesi gerekir. Mazallah başını her an derde sokabilir. Podcast atmayı seven bu müphem fenomenimizin paylaşımlarını gece kulaklık takarak dinleyen adeta sapık boyutundaki müptelalılarının olduğunu da buradan kendisine belirtelim.

Efe Aydal ile İlgili Aramalar

Google’da Efe Aydal ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; efe aydal ateist mi, efe aydal mesleği, efe aydal podcastleri, efe aydal youtube kanalı, efe aydal instagram, efe aydal nereli, efe aydal kaç yaşında, efe aydal yaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: