Biyografi

Feyza Gümüşlüoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Kitapları?

Feyza Gümüşlüoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Feyza Gümüşlüoğlu’ndan söz edeceğiz.

Feyza Gümüşlüoğlu Kimdir?

  • Gazeteci.

Feyza Gümüşlüoğlu, 13 Ağustos 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimine 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde başlayan Feyza Gümüşlüoğlu, bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. 2010 -2011 yıllarında Radikal gazetesinin internet sitesinde serbest zamanlı yazar olarak görev almış; sonrasında Al Jazeera’de stajyer olarak görev yapmıştır. Feyza Gümüşlüoğlu, ardından Time Türk’te muhabir ve yazar olarak görev almıştır. 2012-2015 yılları arasında ise Anadolu Ajansı’nda Doha muhabiri olarak çalışmıştır. Sonrasında çeşitli medya kuruluşlarında muhtelif görevlerde bulunan Feyza Gümüşlüoğlu, 2018’den beri EKO Türk isimli kanalda yabancı haberleri sunmakta, simültane çeviriler yaparak dünyayı ilgilendiren meselelerde Türk kamuoyunun bilgilendirmektedir.

Kitapları

  • Körfezden Notlar
  • Suriye’de Muhalif Olmak

Instagram ve Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Feyza Gümüşlüoğlu, gazeteciliğe ve yazarlığa halen devam etmektedir. Feyza Gümüşlüoğlu hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • ordaf.org, (Feyza Gümüşlüoğlu, erişim tarihi: 9 Nisan 2022).
  • linkedin.com.tr, (Feyza Gümüşlüoğlu, erişim tarihi: 9 Nisan 2022).
  • mayayayinlari.com, (Feyza Gümüşlüoğlu, erişim tarihi: 9 Nisan 2022).
  • kidega.com.tr, (Feyza Gümüşlüoğlu, erişim tarihi: 9 Nisan 2022).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.