Elinizdeki Son Parayı Nasıl Kullanırsınız?

Elinizdeki son parayı nasıl kullandığınız kişiliğiniz için oldukça önemli bir parametredir. Kişi, elindeki parayı kullandığı yere ve kullanma şekline göre bir karaktere bürünür. Son para, kullanımını, kullanım yerlerine göre farklılıklarını inceleyeceğimiz bu yazıda bilimsel herhangi bir araştırma söz konusu değildir.

Birinci tip son para kullanıcıları;

Elindeki son parayı en çok ihtiyaç duyduğu şeylere yatırır ve böylece diğer zevklerini ya da ihtiyaçlarını engellemiş olur. Örneğin yemek için son parasını kullananlar açlığa daha fazla dayanamayanlardır. Ya da son parasını sigaraya verenler de yine aynı şekilde sigarasızlığa tahammülü olmayan insanlardır.

İlginizi Çekebilir:  Ulusların Düşüşü Kitabı Hakkında Yorum ve Eleştiriler

İkinci tip son para kullanıcıları;

Elindeki son parayı kısım kısım veya azar azar harcayan insanlardır. Örneğin son yirmi lirası varsa 5’ini otobüs kartına, 10’u yemeğe ve diğer kalan 5’i de en azından yanımda dursun diye saklar. Bu kullanıcılar, para biriktirmeyi, bir köşeye iki üç kuruş para atmayı seven kullanıcılardır.

İlginizi Çekebilir:  Cemil Meriç Bu Ülke Kitabı Üzerine Kısa Bir Analiz

Üçüncü tip para kullanıcıları;

Elindeki son paranın tamamını bir yere ya da bir çırpıda harcayan insanlardır. Paranın hesabını ince ince yapmaktansa hiç yapmayıp en azından anlık bir mutluluk duyabileyim diyen tiplerin tercihidir. Örneğin bu tip insanlar yapmışken tam yapayım, olmuşken tam olsun profilinde olan insanlardır.

Son paranın kullanımı önemli. Parayı nereye, ne zamanda ve neye göre harcayacağımız da aynı zamanda büyük önem taşımakta. Bu tip kullanıcıların ekseriyetinin de genellikle öğrenciler ve belirli bir düzenli geliri olmayan kişiler olduğunu söylemeliyim.

İlginizi Çekebilir:  Ahmet Hamdi Tanpınar'ı Anlamak

Bana göre en ideal olanı ikinci tip para kullanıcılarıdır. En azından süreyi makul bir şekilde uzatarak yakın bir para gelme zamanını beklerler ve böylece kıvranmazlar kolay kolay. Ve ikinci tip para kullanıcılarının yanlarında daima bozuk da olsa bir para bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat