Sağlık

Ella Kanama Yapar mı?

Ella etken maddesi Ulipristal Asetat içeren acil doğum kontrol hapıdır. Ella korunmasız cinsel ilişkiden veya kullandığınız koruyucu yöntemin başarısız olmasından sonra hamileliği önlemek için kullanılır. Ella doğum kontrol hapının yaygın olmayan yan etkileri arasında anormal vajinal kanama bulunmaktadır. Ella doğum kontrol hapı kullanan kişilerin kanama ile ilgili sorun yaşaması halinde hemen paniğe kapılmasına gerek yoktur. Çünkü Ella doğum kontrol hapı kullandıktan sonra kanama gerçekleşebilir fakat bu kanama adet kanaması değildir. Kanama lekelenme tarzında meydana gelir.

Bu kanamanın her kullanımdan sonra ortaya çıkması beklenmez. Kanama miktarının ciddi oranda artması halinde derhal doktora başvurulmalıdır. Ella kullandıktan sonra mutlaka kanama olması beklenmez. Bazı kişilerde kanama olurken bazılarında kanama olmaz. Ella doğum kontrol hapının prospektüsüne baktığımız zaman yaygın olmayan yan etkileri arasında anormal vajinal kanama ile karşılaşırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi