Biyografi

Emin Günenç Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Sevgilisi?

Emin Günenç kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Emin Günenç’ten söz edeceğiz.

Emin Günenç Kimdir?

  • Oyuncu.

23 Temmuz 1994 tarihinde Tekirdağ’da dünyaya gelen Emin Günenç, aslen Şarköylüdür. 8 yaşından 18 yaşında kadar futbol oynayan Emin Günenç, yaşadığı bir sakatlık sonrası kariyerini noktalamak zorunda kalmıştır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nde okuyan Emin Günenç, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. Emin Günenç, oyunculuk eğitimlerini Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde tamamlamış; sonrasında Craft Atölye’de diksiyon, şan eğitimi ve temel oyunculuk dersleri almıştır. Kamera önü oyunculuk derslerini Hilal Saral’dan alan Emin Günenç, Süeda Çil Studio’da da oyunculuk eğitimleri almıştır. Bir Annenin Günahı adlı dizide rol alan Emin Günenç, ayrıca Kusursuz Kiracı adlı dizide Burhan karakterine hayat vermiştir.

Instagram hesabından da aktif olarak olarak paylaşımlarda bulunan Emin Günenç, oyunculuk çalışmalarına FOX TV ekranlarında yayınlanan Kusursuz Kiracı adlı dizide devam etmektedir. Yakışıklı oyuncu Emin Günenç hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • acunn.com, Emin Günenç…, erişim tarihi: 7 Eylül 2022
  • cnnturk.com.tr, Emin Günenç…, erişim tarihi: 7 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.