İmamoğlu’nun Baş Danışmanı Murat Ongun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başdanışmanı Murat Ongun kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Murat Ongun”dan söz edeceğiz. 

Murat Ongun Kimdir? 

— Ekrem İmamoğlu’nun başdanışmanı.

Ekrem İmamoğlu tarafından danışman olarak atanan ve merak konusu olan Murat Ongun, uzun bir süre medya sektöründe çalıştı. Son yıllarda ise Ekrem İmamoğlu ile çalışmaya başlayan Murat Ongun’un hayat hikayesini bu yazımızda bulabilirsiniz. 

45 yaşında olan danışman Murat Ongun, uzun yıllar medya sektöründe çalışmış ve muhabir, yönetici gibi pozisyonlarda çalışmıştır. 

Habertürk ekranlarında anchorman ve genel yayın yönetmen yardımcısı olarak görev aldığı yıllarda en başarılı dönemlerini geçiren Murat Ongun, 2014 senesinde ise dönemin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun basın danışması olarak atandı ve kurumsal iletişim alanına geçiş yaptı. 

1996 senesinde Ankara’da televizyon haberciliğine adım atan Murat Ongun, 1998 yılında ise Star Haber İstanbul’a transfer oldu. Burada on yıl çalışan Murat Ongun daha sonra Star-ATV ve Habertürk muhabirlikten anchormanliğe terfi etti ve televizyon idarecisi olarak yönetimde görev almaya başladı. 

2008 yılında kendi isteği doğrultusunda görevinden istifa eden Murat Ongun, daha sonra “yaziisleri.com” isminde bir site kurdu. 2010 senesinde ise Cem TV Genel Müdürü olarak göreve başladı. 2012 senesinde CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Sanayi Rotası isimli programı 2014 senesine kadar sunmaya devam etti. 2014 senesinden itibaren de Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığını yapıyor. 

45 Bin Lira Maaş Aldığı Doğru mu? 

Sabah gazetesinden Kenan Kıran’ın haberine ile Murat Ongun ve İBB yönetimindeki kişilerin maaşları kamuoyunda tartışma yarattı. İşte o rakamlar. 

Murat Ongun: 3 maaş – 45 bin TL

Y. Oğuz Duman: 3 maaş-45 bin TL

Ertan Yıldız: 3 maaş – 45 bin TL

Yavuz Saltık: 3 maaş – 33 bin TL

Y. Meltem Şişli: 3 maaş- 38 bin TL

Mehmet Çakılcıoğlu:3 maaş-38 bin TL

M.Murat Kalkanlı: 3 maaş-42 bin TL

T. Tuncay Önbilgin: 2 maaş-27 bin TL

Şengül A. Arslan: 2 maaş – 27 bin TL

İ. Orhan Demir: 3 maaş-42 bin TL

Tülün İnal: 3 maaş- 29 bin TL

Naim Erol Özgüner:3 maaş- 33 bin TL

Abdullah Aydın: 2 maaş -18 bin TL

Mehmet Akif Can: 2 maaş – 12 bin TL

Ali Karahan: 2 maaş – 18 bin TL

Eren Sönmez: 3 maaş – 40 bin TL 

Maaşların sosyal medyada da gündem olması üzerine Murat Ongun Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“” Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında İBB yöneticilerinin aynı zamanda görevli oldukları iştiraklerden ayrı ayrı maaş aldıkları iddiası tümüyle gerçek dışıdır.Farklı iştiraklerdeki görev ve sorumlukları artmasına rağmen maaş iddia edildiği gibi artmamaktadır. “” 

Murat Ongun ile İlgili Aramalar

Google’da Murat Ongun ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı: murat ongun giresun, murat ongun nerelidir, murat ongun özgeçmiş, murat ongun biyografisi, murat ongun beylikdüzü, murat ongun kaç yaşında, murat ongun evli mi, murat ongun kimdir hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: