Biyografi

Emine Gün Kimdir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonundaki ilk şehidimiz olan Musa Özalkan, 2009 yılında karıştığı bir trafik kazası sonucunda 109 bin TL para cezasına çarptırılmıştı. Serkan Kaçan ve Züleyha Kaçan çiftinin avukatı olan Emine Gün, alacaklı Serkan ve Züleyha Kaçan çiftinin avukatı olması hasebiyle şehit haberinin geldiği 22 Ocak 2017 tarihinden sonra harekete geçti ve alacaklarını tahsil etme yoluna başvurdu.

Musa Özalkan’ın şehit olmasından sonra harekete geçen Serkan Kaçan ve Züleyha Kaçan çifti avukatları olan Emine Gün aracılığıyla alacaklarını tahsil etmek istedi. Bu doğrultuda Musa Özalkan’ın emekli ikramiyesine ve aracına haciz koyan mahkeme, kararın tepki çekmesi üzerine davacı Serkan Kaçan ve Züleyha Kaçan çiftinin geri adım atması üzerine alınacak olan 109 bin lira icra yenilemesi sonucu düştü.

Yozgat’ta açıklamalarda bulunan avukat Emine Gün, icra yenilemesinin davacı çift tarafından yapıldığını, konuyla kendisinin bir alakası olmadığını ifade etti.

Davacı çiftin avukatı Emine Gün daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

Daha önceden tanıdığımız Musa Özalkan´ın şehit olması bizim de ciğerimizi yaktı. Biz dosyada Musa Özalkan´ı çok önceden tanıyoruz. 2009’da bir trafik kazasından kaynaklı 2 müvekkilimin yararlanmasından dolayı maddi manevi tazminat davası gerçekleşti. Dava sonucunda icra takibi başlatıldı. Şehit olmadan önce maşına ve aracına haciz konulmuştu. Kendisi dosya borcunu şehit olmadan önce ödeyeceği yönünde bizimle diyalog içerisindeydi. Fakat bu talihsizlik gerçekleştikten sonrasında ben dosyadan herhangi bir para tahsilatı yapmadım. Haciz işlemlerinin taleplerinin yenilenmesi müvekkilimizle alakalıdır. Müvekkillerimin talebi doğrultusunda yenileme yapılmıştır.

Konuşmasına şehit ailesi ve avukatı olduğu Serkan Kaçan ve Züleyha Kaçan çiftinin anlaştıklarını belirterek şöyle konuştu:

Avukatlık ücreti için de 5 bin lira ödeme yapılmıştı. Ben almadım müvekkilime bu ücretin şehit ailesine gönderilmesini söyledim. Onlar da şehit ailesiyle görüştüğünde onu kabul etmediklerini öğrendim

Ne Olmuştu?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonundaki ilk şehidimiz olan Astsubay Üstçavuş Özalkan, 2009 senesinde Serkan ve Züleyha Saçan çiftinin aracına çarptı.

Kaskosu bulunmaması nedeniyle yargıya intikal eden olayda Özalkan’a 109 bin lira tazminat çıkarıldı. Özalkan parayı ödeyemeyince 2016 senesinde maaşına haciz kondu. Haciz tarihinden itibaren 17 Ocak 2018 tarihine kadar maaşından 21 taksit kesildi.

Özalkan’ın şehit olduğu haberinin gelmesinden bir gün sonra ise karşı taraf hem emekli ikramiyesine hem de aracına haciz konulmasının yenilenmesini talep ederek Avukatları Emine Güç’e bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.