5 Maddede Arda Turan’a Olan Nefretin Sebepleri

Arda Turan. Son zamanlarda kendisinden en çok nefret edilen ünlüler arasında hızla yükselen Bayrampaşalı “adam” Arda Turan, genç yaşında Galatasaray’ın 10 numaralı formasını kapmış ve daha sonra Madrid temsilcisi Atletico’nun yolunu tutmuştu. Başarılı performansının ardından dünya devi Barselona’ya transfer olan Arda Turan’ın çalkantılı kariyeri de tam olarak burada başlıyor. Nefretin sebeplerini ele alacağımız bu yazıda 5 maddede Arda Turan’a olan tahammülsüzlüğün nedenlerini de öğrenmiş olacağız. Peki Arda Turan ne yaptı? Hangi açıklamaları ve hareketleri gündem oldu?

Çalkantılı Özel Hayatı ve Adam Muhabbeti

Her seferinde kendisinin Bayrampaşalı olduğunun altını çizen ve bundan bir kıvanç kaynağıymış gibi bahseden Arda Turan, özellikle “adam” muhabbetiyle fanlarını bile kendisinden soğutmayı başarmış. Barselona’da forma rekabeti içinde olmak yerine sosyal medyadan tabiri caizse “karı kız tavlamayı” amaç edinen Arda Turan, Türkiye ile ilişiğini kesmeyip her fırsatta İstanbul’a gelmiş ve buradaki ahbapları ile gününü gün etmiştir. Özel hayatının içeriği elbette ki bizi ilgilendirmez ama kendisine bu kadar destek verilirken, canımız gözümüz diye bakılırken kendisinin tüm desteklere sırt çevirmesi kabul edilemez.

Türk futbol tarihinde zamanında kendisine verilen destek kadar hiçbir futbolcuya destek verilmedi. Ama Arda Turan beyefendi, verilen tüm desteklere sırt çevirip kendi bildiği yolda, tüm inadıyla devam etti.

İzlanda Maçında Sırıtması

6 Ekim 2017’de Türkiye ile İzlanda arasında oynanan karşılaşmanın ikinci yarısında oyundan alınan Arda Turan’ın sahada hiç koşmayıp çaba göstermeyişine aldırmadan amiyane tabirle “pişmiş kelle” gibi sırıtması hala dün gibi akıllarda.

Gazeteci Bilal Meşe’yi Dövmesi

Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe (62)

Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan babası yaşındaki muhabire (62 yaşında, Milliyet gazetesinin sembol isimlerinden biri olan Bilal Meşe’den bahsediyoruz) uçakta saldırması ve ikili arasında kavga çıkması da Arda Turan’a olan nefretin başlıca sebeplerinden biri. Bilal Meşe’nin Euro 2016’da patlak veren pirim krizi konusunda yazmış olduğu bir yazıya ithafen “biz kimden para almışız, konuşsana şimdi” diye çıkışan Arda Turan ile gazeteci Bilal Meşe arasında arbede yaşanmış, tarafları uçaktakiler ayırmıştı.

Fatih Terim’le Tartışması

22 Aralık 2017’de Fatih Terim’in dördüncü kez Galatasaray’ın başına gelmesi ile açıklamalarda bulunan Arda Turan’ın “ben Fatih Terim’le birlikte çalışmam” ifadesini kullanan ve kendisini o noktalara getiren Fatih Terim ve Galatasaray’a sırt çeviren Arda Turan’ın bu demeci ve pirim krizi ile ilgili söylediklerinden dolayı başta Galatasaray taraftarı olmak üzere pek çok taraftardan tepki çekmişti.

Hükümete Olan Yakınlığı

Arda Turan’a olan nefretin en büyük sebeplerinden biri de hükümete olan yakınlığı oldu. Her fırsatta cumhurbaşkanı ifadesini kullanan ve saray futbolcusu ünvanını ele geçiren Arda Turan için son derece önemli bir nefret sebebi de bu: Futbolunu siyasete alet etmesi.

Bizim hep görmek bilmek istediğimiz Arda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: