Biyografi

Emrah Safa Gürkan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Emrah Safa Gürkan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Emrah Safa Gürkan”dan söz edeceğiz.

Emrah Sefa Gürkan Kimdir?

  • Öğretim görevlisi
  • Araştırmacı-yazar.

2003 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Emrah Safa Gürkan, bölümü bitirdikten sonra yine aynı üniversitenin Tarih Bölümü’nde Profesör Dr. Halil İnalcık’ın danışmanlığında yüksek lisans eğitimine başladı. 16. Yüzyılda Batı Akdeniz’de Osmanlı Korsanları üzerine yazdığı tezle 2006 yılında buradan mezun oldu. Daha sonra 2017 yılında yayınlanan Sultanın casusları: 16. yüzyılda istihbarat, sabotaj ve rüşvet ağları ve Sultanın korsanları: Osmanlı Akdenizi’nde gazâ, yağma ve esaret, 1500-1700 isimli kitablarında da bu tezde yazdıkları bilgilerden yararlandı.

Gürkan, doktora çalışmasını ise 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Georgetown Üniversitesi’nde Osmanlı-Habsburg rekabeti çerçevesinde 16. Yüzyıl Akdeniz bölgesinde istihbarat konusu üzerine yaptı ve derecesini aldı.

Çeşitli uluslararası dergilerde de makaleleri yayınlanan Emrah Safa Gürkan, özellikle medeniyetler arası diplomasi, korsanlık ve kölelik gibi konularda uzmanlaştı.

Kitapları

  • Sultanın casusları: 16. yüzyılda istihbarat, sabotaj ve rüşvet ağları
  • Sultanın korsanları: Osmanlı Akdenizi’nde gazâ, yağma ve esaret, 1500-1700

İlgili Aramalar

Emrah Safa Gürkan hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; emrah safa gürkan yaşı, emrah safa gürkan nereli, emrah safa gürkan biyografi, emrah safa gürkan ekşi, emrah safa gürkan ailesi, emrah safa gürkan kaç yaşında, emrah safa gürkan doğum tarihi, emrah safa gürkan instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.