Barış Yarkadaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir?

Barış Yarkadaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Barış Yarkadaş”tan söz edeceğiz.

Barış Yarkadaş Kimdir?

  • CHP eski milletvekili

1974 yılında Kars’ın Susuz ilçesinde dünyaya gelen Barış Yarkadaş, ilk ve orta öğrenimini Kars’ta tamamladıktan sonra 1988 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’un Üsküdar ilçesine taşındı. Liseyi burada Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Marmara Üniversitesi Matbaacılık Bölümü’nde öğrenim gördü.

Öğrenciliği sırasında gazetecilik mesleğine profesyonel olarak adım atan Barış Yarkadaş, Yeni Doğu, Güneş, Yeni İstanbul, Halkın Gücü, Yenigün Radyo ve KMP Anadolu TV gibi çeşitli kanallarda çalıştı. Yarkadaş aynı zamanda TV 8’in kuruluş aşamasında da görev aldı.

İlginizi Çekebilir:  Yılmaz Özdil Kimdir?

TV 8’in kuruluş aşamasında 2 bine yakın üyesi bulunan Çağdaş Gazeteciler Derneği‘nin İstanbul Şube Başkanlığı görevinde bulundu. Göreve iki kez seçilen Barış Yarkadaş, gazeteciliğin mevcut sorunlarının çözümü konusunda aktif bir mücadele sürdürmüştür. Yine bu süreç içinde Star ve Hürriyet gazetesi ve pek çok yayın kuruluşunda görev alan Barış Yarkadaş, askerlik görevini de Van’da tamamladıktan sonra 2006 senesinde Gerçek Gündem isimli bir internet sitesi kurmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Sitare Bilge Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Barış Yarkadaş, aynı zamanda M1 TV, Dem TV, Kent TV, Cem TV, Kent Radyo, Yön Radyo ve Box Radyo’da da çeşitli programlar yaptı. 2011 senesinden itibaren HALK TV’de aktif görev yapan Yarkadaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesidir.

Barış Yarkadaş’ın biri Çağdaş Gazeteciler Derneği diğeri Ekonomi Gazetecileri Derneği olmak üzere iki ödülü; “Hepsi Yaralar Sonuncusu Öldürür” ve ” Aksaray’ın Sırları” adlı iki de kitabı bulunmaktadır. Barış Yarkadaş evlidir.

İlginizi Çekebilir:  Fenerbahçe Muhabiri Sercan Hamzaoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Barış Yarkadaş, hükumetin kurulamaması nedeniyle iptal edilen 7 Haziran 2015 seçimlerinde ve ardından gerçekleşen 1 Kasım seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nden (CHP) 25. ve 26. dönem İstanbul milletvekili olarak parlamentoya girmiştir.

Barış Yarkadaş ile İlgili Aramalar

Eski milletvekili Barış Yarkadaş hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; barış yarkadaş eşi, barış yarkadaş eşi kimdir barış yarkadaş karısı, barış yarkadaş zülfiye yarkadaş , barış yarkadaş nereli alevimi , barış yarkadaş evli midir , barış yarkadaş telefon numarası baris yarkadas evleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara