Biyografi

Engi̇n Noyan Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Engin Noyan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Engin Noyan’dan söz edeceğiz. 

Engin Noyan Kimdir? 

  • Tiyatrocu. 

13 Kasım 1953 tarihinde dünyaya gelen Engin Noyan aslen İstanbulludur. Tam adı Münib Engin olan Arnavut kökenli Türk tiyatrocu Engin Noyan, İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra Viyana Üniversitesi’nin Tiyatro Bilimi Enstitüsü’nde eğitim gördükten sonra Türkiye’ye döndü. Bir süre İstanbul Şehir Tiyatroları’nda dramaturgluk ve yönetmenlik yapan Noyan, hayatında önemli bir değişim yaşamadan önce bir dönem Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde, Fransa’nın güneydoğu şehir ve kasabalarında eşi Sevda Noyan ile beraber Yahudi tiplemeleri yapmaktaydı. 

Daha sonra radikal bir değişim yaşayan Engin Noyan, dindar bir kişilik olarak ön plana çıktı ve yurt içinde ve yurt dışında konferanslar vermeye ve dini sohbetlere katılmaya başladı. 

Hilal TV isimli kanalda uzun bir süre Kapılar ve Köprüler adlı programı hazırlayıp sunan Engin Noyan öte yandan yine Hilal TV’de Mustafa İslamoğlu ile beraber Vahyin Penceresinden adlı programın yapımcılığını üstlenmiştir. 

SEVDA NOYAN KİMDİR? 

Eşi Sevda Noyan da kendisi gibi hayatının bir döneminde radikal bir değişim yaşayarak İslami bir yaşam tarzına büründü. Kendi deyimi ile “cahiliye dönemi” adını verdiği zamanlarda güzellik uzmanı olarak çalıştığını ifade eden Sevda Noyan, daha sonra çeşitli televizyon kanallarında programları summuş yerel bir radyoda da çalışmıştır. Çiftin Eren Noyan adında bir oğulları vardır. 

Son olarak Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular isimli programa katılan Sevda Noyan, programda skandal sözlere imza atmış ve daha sonra sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda skandal açıklamalarını devam ettirmiştir. Sevda Noyan, söz konusu programda şu sözleri kaydetmişti:

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds