Esra Elönü Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Esra Elönü kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Esra Elönü’den söz edeceğiz. 

Esra Elönü Kimdir? 

  • Sunucu, televizyoncu
  • Gazeteci, yazar. 

1982 senesinde İstanbul’un Beşiktaş semtinde dünyaya gelen Esra Elönü, Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı ancak lisans eğitimine devam etmedi. Kariyerine medya sektöründe devam etme kararı alan Esra Elönü, pek çok televizyon programında da sunuculuk yaptı. 2005 senesinde Beyaz Dua Çoçukları isimli kitabını yayınlayan Esra Elönü, 2007 senesinde ise Çekirdek Lokantası adlı kitabını piyasaya sürdü. Elönü son olarak Hayy Aksi isimli kitabını çıkardı. 

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Eylül Adıgüzel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Son zamanlarda ise Haber 7’de köşe yazıları yazmakta olan Esra Elönü ayrıca Ülke TV’de Arafta Sorular isimli programı sunmaktadır. 

Aslen İstanbullu olan Esra Elönü’nün annesi ev hanımı babası ise Şaban Elönü’dür. Babası Elönü, geçtiğimiz haftalarda umre dönüşü 63 yaşında iken hayatını kaybetmiştir. 

2012 senesinde Karabük Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Süleyman Civliz ile dünya evine giren Esra Elönü’nün bu evlilikten bir oğlu dünyaya gelmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  Savaş Muhabiri Mithat Bereket Kimdir? Kaç Yaşında?

SKANDALA ORTAK OLDU

8 Mayıs 2020 tarihli Ülke TV yayınında Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular isimli programa konuk olarak katılan Sevda Noyan, canlı yayında 15 Temmuz darbe girişimini örnek göstererek “hevesimiz kursağımızda kaldı” diyerek skandal ifadeler kullandı. Noyan, programda şu sözleri kaydetti:

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.”

İlginizi Çekebilir:  Pınar Tüysüz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Sevda Noyan’ın skandal sözleri üzerine programın sunucusu olan Esra Elönü de sözleri ile adeta skandala ortak oldu. Elönü; “‘Ayak’ az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar” yanıtını vererek ortamı germeye devam etti. 

Esra Elönü ile İlgili Aramalar

Google’da Esra Elönü ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Esra Elönü IŞİD esra elönü atatürk’ü sevmiyorum youtube Esra elönü ekşi Esra Elönü sözleri Esra Elönü Hülya Avşar Serra Yılmaz Şaban elönü kaç yaşında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara