Gündem

Engin Altan Düzyatan ABD Vatandaşlığı İçin Hamile Eşini Amerika’ya Gönderdi

Diriliş ve Diriliş Ertuğrul dizileri ile milyonlarca insanın beğenerek takip ettiği oyuncular arasında yer alan ve ülkemizde belirli bir grubun temsilciliğini üstlenen Engin Altan Düzyatan, hamile olan eşi Neslişah Alkoçlar’ı Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderdi.

Ertuğrul Özkök, köşesinden verdiği haberde, ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan, eşi Neslişah Alkoçlar’ı doğacak olan çocuğunun Amerikan vatandaşı olabilmesi için Amerika’ya gönderdi. 

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul isimli diziyle milyonlar tarafından ilgiyle takip edilen ve milyonların beğenisini kazanan Engin Altan Düzyatan’ın bu kararı çok konuşulanlar arasında yerini alacak gibi görünüyor. 

Haberi köşesinden duyuran Ertuğrul Özkök’ün ilgili yazısından satırbaşları;

Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ın eşi Neslişah Alkoçlar doğumunu Los Angeles’ta yapmaya karar vermiş.

…..

Hayır yanlış anlamayın, “milli ve yerli” değerlerin şampiyonluğunu yapan dizinin kahramanının eşi çocuğunu Amerika’da mı doğurur gibi ilkel bir soru sormayacağım…

Kendi kızıma ve torunuma yaptığım bir haksızlık yüzünden için burkuldu. 1990’lı yılların sonuydu. Kızım Gülümsün hamileydi. Eşi Ercan’la doğumu Amerika’da yapmak için karar vermişlerdi.

Ancak o günlerde Hürriyet ile Sabah arasında büyük bir kavga sürüp gidiyordu. Gülümsün’le Ercan’a “Şimdi bu Sabahçılar öğrenir, bize yüklenirler, sizi de çok üzerler” dedim. Vazgeçtiler.

……

Anlayacağınız son günlerin çok moda “milli ve yerli” lafı benim bu anlayışıma uymuyor. O nedenle Düzyatan ve eşi doğru yapmış. Giderek kutuplaşan ve kabileleşen bu dünyada çocuklarına daha büyük bir dünyanın kapılarını açacak bir karar almışlar.

Ertuğrul Özkök, haberin asıl kaynağı olan kişi. Şimdilik bu konuda bir yalanlama gelmedi. Özkök’ün de belirttiği gibi mesele böyle bir karar vermesinde, sadece oyuncu olup işini yapmasında değil; sponsor ve ısmarlama bir dizide rolüne kendisini iyice kaptırıp ‘rol model’ olma çabası içinde olması; gittiği her yerde “yerli ve milli” kamuflesini kendisine bir kalkan olarak kullanmasıdır. Yoksa ister Fransa’ya ister İngiltere’ye isterse de Nikaragua’ya gitsin doğum için. Ama üzerine basa basa, ısrarla bir kişi üzerinde “yerli ve milli” imajını montelemeye çalışırsanız ve o kişide bunla ters düşen bir harekete imza atarsa ‘konuşulur’.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi