Engin Özkoç Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Engin Özkoç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Engin Özkoç”tan söz edeceğiz.

Engin Özkoç Kimdir?

— Türk siyasetçi, milletvekili

5 Şubat 1962 tarihinde Sakarya Kayalar ilçesinin Memduhiye köyünde dünyaya gelen Engin Özkoç, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Siyasete ise ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda başladı.

Sakarya’da Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Engin Özkoç ayrıca 4 dönem de Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. Özkoç, öte yandan Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı da yapmıştır. Özkoç bunların yanı sıra Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Aslı Omağ Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Engin Özkoç, 24. Dönem Sakarya milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP’yi temsil etmiştir.

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği yapan Engin Özkoç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Yönetimi’nde yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Sözcüsü olarak da görevine devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Cemre Polat Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Oynadığı Diziler?

Engin Özkoç aynı zamanda orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Son olarak Muharrem İnce ile girdiği polemik ile gündeme gelmiştir.

Muharrem İnce’ye: Kanıtlamazsan Namertsin

Rahmi Turan’ın ‘Saraya giden CHP’li’ yazısının gündeme bomba gibi düşmesinin ardından Çeşme’de Bülent Kuşoğlu, Tuncay Özkan ve Oğuz Kaan Salıcı ile teknede tatil yaptıklarını iddia eden Muharrem İnceye sert çıkan Engin Özkoç, İnce’nin iddialarına karşılık şu ifadeleri kullandı:

” Muharrem İnce, 7/24 TV programlarından ayrılmamakta, ortaya çeşitli dedikodular atarak yandaş medyaya adımızı, partimizi malzeme yapmakta, yaralamaktadır. Kanıtın varsa konuş, yoksa sus! İnce, dedikodun tamamen yalandır. Bu iddiayı kanıtlamazsan namertsin! ”

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Gizem Coşkun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Engin Özkoç ile İlgili Aramalar

Google’da Engin Özkoç ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; engin özkoç twitter engin özkoç babası engin özkoç ailesi engin özkoç aslen nereli engin özkoç konuşması engin özkoç askerlik engin özkoç abhaz engin özkoç meclis konuşması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara