İmamoğlu’nun Danışman Olarak Atadığı Zeynep Tanbay Kimdir?

Zeynep Tanbay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Zeynep Tanbay neden danışman olarak atandı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Zeynep Tanbay’dan söz edeceğiz. 

Zeynep Tanbay Kimdir? 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlarından biri olan Zeynep Tanbay, daha önce dans ve bale ile ilgilenmiş ve sanat çalışmaları ile ün salmış birisi. Hakkındaki biyografik bilgilerden çok yapmış olduğu skandal açıklamalar ile gündeme gelen Zeynep Tanbay’ın açıklamalarından satır başları: 

İlginizi Çekebilir:  Dilara Mücaviroğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Ermeni Soykırımı Yapıldı

Zeynep Tanbay’ın skandal açıklamalarından en önemlisi 1915 olayları ve sözde Ermeni soykırımı üzerineydi. Tanbay, Ermenilere yönelik soykırım yapıldığını ve bu olayın utanç verici olduğunu dile getirerek devletin Ermenilerden özür dilemesi gerektiğini, Ermenilere ait kamusal alanları iade etmesi gerektiğini ve yurttaşlık vermesi gerektiğini dile getirmişti. 

Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programında 1915 yılında soykırım yapıldıysa Hrant Dink’in öldürülmesi olayında da soykırım yapılmıştır ifadesinde bulunmuştu. 

Türk’ün Gücü Çocukları Öldürmek 

Çözüm sürecinin bitmesinin ardından başlatılan Hendek operasyonları sırasında gündemle ilgili olarak paylaşımda bulunan Zeynep Tanbay, Türk askerinin çocukları öldürmeye gücünün yettiğini dile getirmişti. 

İlginizi Çekebilir:  Haber Global Spikeri Ekin Olcayto Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bana Kimse Ne Mutlu Türk’üm Dedirtemez 

Zeynep Tanbay’ın skandal açıklamaları bununla sınırlı değil. Tanbay, bir açıklamasında “bana kimse ne mutlu Türk’üm diyene dedirtemez” demiş ve eleştiri oklarının hedefi olmuştu. 

Selahattin Demirtaş ile ilgili olarak Türkiye topraklarında yetişen en zeki ve en akıllı siyasetçi nitelemesinde bulunan Tanbay, Demirtaş’ın “şu anda ülkede en güvenli şey canlı bomba olmak” sözlerini de Twitter hesabından paylaşmıştı. 

İlginizi Çekebilir:  Emir Ünver Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

2010 referandumunda “yetmez ama evet”cilerden olan Zeynep Tanbay, bunların dışında daha pek çok açıklaması ile gündeme gelmişti. 

Zeynep Tanbay, bir dönem adı Davutoğlu’nun kuracağı yeni partiye geçeceği iddiası ile gündeme gelen Ufuk Uras ile evlidir. 

Zeynep Tanbay’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından danışman olarak atanması, pek çok çevre tarafından da rahatsızlıkla karşılandı. Sosyal medyada da Zeynep Tanbay ismi gündem oldu. İlerleyen günlerde İmamoğlu’nun Tanbay’ı danışmanlık görevinden alıp almayacağı merak konusu oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce