Era Istefi Kimdir?

Era Istrefi, Kosova’lı şarkıcı ve söz yazarı. 4 Temmuz 1994 yılında Priştine‘de doğan yetenekli sanatçı adından ‘Bonbon’ şarkısıyla bahsettirdi. YouTube’da 500 milyona yakın bir izlenmeye ulaşan Istrefi, Rihanna ve Sia benzeri bir ses tonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış.

Annesi Suzana Tahirsylaj, Arnavut kökenli bir sanatçı; babası Nezir Istrefi gazeteci olan Era Istrefi’nin kardeşi de kendisi gibi şarkıcı. 2004’te babası vefat edince müzik üzerine yoğunlaşan Era’ya annesi Suzana Tahirsylaj’ın katkısı oldukça fazla olmuş. 80 ve 90’ların tanıdık simalarından olan Suzana Tahirsylaj’ın tecrübe konusunda kızı Era’ya desteğini hiç esirgememiş.

Era Istrefi, 2013 yılında ilk şarkısı olan Mani për money‘i çıkardı. Bundan birkaç ay sonra ise “A Po Don” adlı şarkısını satışa çıkardı. Fakat en önemli başarısı, ‘E Dehun‘ adlı şarkısıydı. Era Isteri bu şarkısıyla tanınmaya başladı. Video Festivali ödüllerinde en iyi yeni sanatçı ödülüne layık görüldü.

Era’nın asıl tanınırlığı ise 2015 yılında çıkardığı “Bonbon” adlı şarkısıydı. Bonbon, çok kısa süre içeresinde televizyon ve radyo kanallarında en çok çalınan şarkılar arasına girdi. YouTube‘da 24 saat içerisinde 200.000 izlenme alan şarkı, şu anda 500 milyona yakın bir izlenme sayısına ulaştı.

Kardeşi, Nora Istrefi de kendisi gibi şarkıcı olan Era Istrefi, 2016 yılında Arnavutluk vatandaşı oldu. Balkanlar’da yetişen en önemli seslerin başında gelen Era Istrefi’nin popülerliği günden güne artmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.