Takvim Gazetesinin Emekliyi ‘Bunak’ Yerine Koyduğu 1 Aylık Sürmanşet Serisi

İktidara yakınlığı ile bilinen Takvim ve Güneş Gazetesinin sürmanşetlerinde emeklilere yönelik zam, artırım ve paket haberleri emeklileri ‘bunak’ yerine koyduğunun apaçık göstergesi. Twitter’da bir kullanıcının ortaya çıkardığı bu gerçek, emekliye çok büyük bir hakaret.

Her gün gazetelerinin sürmanşetinden duyurdukları haberlerin aslı astarı yok. Kimse de bunlara ‘kaynağınız ne’ diye sormuyor. Sorsa ne olur? İktidar propagandası yapan her yandaş medyanın sınırsız bir kredisi olduğu gibi Takvim gazetesinin de emekliyi kandıracak kadar kredisi var.

İlginizi Çekebilir:  Bir Başkadır Film Analizi

Aldıkları bu sınırsız krediyle emekliyi ‘bunak’ yerine koyan paçavra Gazetesi Takvim’in hakaretle eş değer yazdıkları, uzun süredir kimsenin dikkatini çekmemişti.

Ta ki bugüne kadar. Twitter’dan Erdi İbrit adlı bir kullanıcı ‘flood’ halinde attığı twitlerle gerçeği gün gün ortaya çıkarmış. Daha sonra zzbukzade adlı bir kullanıcı da Takvimin bir aylık manşetini bir araya toplamış.

İlginizi Çekebilir:  AKP’li Belediye Başkanı: Esenyurt’u Kaybedersek Kudüs’ü Mekke’yi Kaybederiz

Bir aylık süreç içerisinde Takvim Gazetesi, her gün emekliye maaş/zam müjdesi altında sürmanşetten haberler vermiş. Halbuki hiçbirinin aslı astarı yok. Hesap soran da yok.

Daha çok okunmak için yapmadığı çirkinlik kalmayan Takvim’in son rezilliği de bu. Gelen tepkiler üzerine Takvim’in yarınki sürmanşeti merakla bekleniyor. Hala ısrarcı olacaklar mı?

İlginizi Çekebilir:  Uçağa Kuş Çarpması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cucee sigara