Erdoğan Aktaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Erdoğan Aktaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Erdoğan Aktaş”tan söz edeceğiz.

Erdoğan Aktaş Kimdir?

  • Gazeteci
  • Sunucu

Nereli?

  • İstanbul

Kaç Yaşında?

  • 52

1967 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Erdoğan Aktaş, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra çocukluktan beri istediği gazetecilik mesleğine adım attı ve 1984 senesinde Güneş Gazetesi’nde muhabir olarak işe başladı. Bu dönemde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünde lisans eğitimine başladı. Daha sonra Güneş Gazetesi’nden kovulan Aktaş ardından çeşitli gazetelerde işe başladı. Aktaş, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak çalışmaya başladı.

1992 senesinde Gülbin Aktaş ile evlenen Erdoğan Aktaş bir sene sonra Star TV’de televizyon haberciliğine başlayan Erdoğan Aktaş, muhabir olarak Star TV, Show TV ve NTV’de görev aldı. 1999 ile 2005 yılları arasında NTV’de Yakın Plan adlı programı hazırlayıp sunan Erdoğan Aktaş bu arada Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde gazeteci olarak gelişmeleri yakından takip etti.

Televizyonculuk sektörüne adım attığı Star TV’ye Mart 2005 tarihinde Genel Yayın Yönetmeni olarak geri dönen Erdoğan Aktaş, bu sırada ”Aşık Olan Terkeder” adlı ilk romanını yayınladı. Star TV’deki görevini sürdürdüğü sırada aynı zamanda Posta Gazetesi’nde günlük köşe yazıları yazmaya başladı. 2008 senesinde ise Haber Türk TV’de Genel Yayın Yönetmenliği’ne atanan Erdoğan Aktaş, 2009 senesinde ATV Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu.

ATV’deki görevine devam ederken, Turkuvaz Holding dahilinde bulunan A Haber Kanalı’ı kuran Erdoğan Aktaş, bu kanalın genel müdürlüğünü yürüttü. Bu esnada A Haber kanalında ”Memleket Meselesi” ve ”90’a” isimli programları hazırlayıp sunmuştur.

2014 senesinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Fahri İletişim Komitesi Başkanlığına getirilen Erdoğan Aktaş, 21 Ağustos 2014 tarihinde BJK TV’den ayrılan Aktaş, daha sonra 1 Ocak 2016’da CNN Türk kanalına yeni genel müdür oldu.

9 Ekim 2018 tarihinde Haber Global isimli kanalda Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başlamış olan Erdoğan Aktaş, 28 Şubat 2020 tarihinde Haber Türk TV’ye geçmiştir. Burada Erdoğan Aktaş ile Gece Raporu isimli programı sunmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: