Biyografi

Erinç Sağkan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Erinç Sağkan kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Erinç Sağkan’dan söz edeceğiz.

Erinç Sağkan Kimdir?

– Avukat.

1978 yılında dünyaya gelen Erinç Sağkan, aslen Gümüşhane Şiranlıdır. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nden mezun olan Erinç Sağkan, lisans eğitimini 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından CMK Merkezi’ne yazılan Erinç Sağkan, burada zorunlu müdafilik görevinde bulunmuştur. Ankara Barosu’nda bir müddet çalışan Erinç Sağkan, sonrasında 2010 ile 2012 yılları arasında Ankara Barosu’nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Erinç Sağkan, akabinde 2014 ile 2016 arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliğinde görev almış; 2016’dan sonra ise aynı kurumda başkan yardımcılığı yapmıştır. Erinç Sağkan, Türkiye Barolar Birliği’nin 36. genel kurulunda yapılan oylamada 348 üyenin 182’sinin oyunu alarak Barolar Birliği’nin yeni başkanı olmuş; Aralık 2021’de mazbatasını alarak göreve başlamıştır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Erinç Sağkan, Barolar Birliği görevine Metin Feyzioğlu’nun yerine gelmiştir. Kendisi hakkında ”küpeli mi değil mi” sorusu da sıkça soruluyor. Instagram hesabından paylaştığı gönderilere göre sol kulağında küpe vardır. Ayrıca Demir isimli bir çocuğu bulunmaktadır. Erinç Sağkan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Erinç Sağkan, erişim tarihi. 1 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.