Biyografi

Hüseyin Uğurlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Şarkıları?

Hüseyin Uğurlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hüseyin Uğurlu’dan söz edeceğiz.

Hüseyin Uğurlu Kimdir?

  • Müzisyen.

1971 yılında Yozgat’ta dünyaya gelen Hüseyin Uğurlu, ilkokulu Sağmacılar, Ortaokulu ise Bayrampaşa’da tamamlamış; Pertevniyal Lisesi’nden mezun olmuştur. Hüseyin Uğurlu, 1990’da İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim almıştır. Orhan Hakalmaz, Can Etkili, Ali Eral Nurlu, Can Etili, Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı gibi isimlerden dersler alan Hüseyin Uğurlu, sonrasında müzik öğretmeni olarak bir müddet çalışmıştır. Bu zamana kadar birçok albüm yayınlayan Hüseyin Uğurlu, sayısız eseri de seslendirmiştir. Hüseyin Uğurlu ayrıca çeşitli TV kanallarında da sunuculuk yapmıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Hüseyin Uğurlu’nun Akkiraz Müzik platformunda yayınlanan ”Yorma Beni” isimli şarkısı 300 binden fazla izlenmiştir. Başarılı müzisyen Hüseyin Uğurlu hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • hurriyet.com.tr, Hüseyin Uğurlu, erişim tarihi: 29 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.