Erke Tümer Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Erke Tümer kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı spor yorumcularının yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Erke Tümer’den söz edeceğiz.

Erke Tümer Kimdir?

  • Spor Yorumcusu.

18 Temmuz 1989 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Erke Tümer, Bursa-Yıldırım İletişim Meslek Lisesi’ni bitirmiş; lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Haberciliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine devam ettiği esnada TBF Basın Departmanı’nda çalışan Erke Tümer, sonrasında 360 TV’de ”Kültür-Fizik” adlı programda editörlük ve yapım sorumlusu olarak görev yapmıştır. Erke Tümer, ayrıca 2011-2012 sezonunda Lig Radyo’da programlar yapmıştır. Spor yorumcusu Erke Tümer, 2019’dan beri Nesine’de bahis programları düzenlemekte ve Lig Radyo’da sabah programına çıkmaktadır.

Sosyal medya hesaplarından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Erke Tümer, spor yorumculuğuna çeşitli kanal ve kuruluşlarda devam etmektedir. Erke Tümer hakkında merak edilen aslen nereli, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynaklar

  • fikituru.com, erişim tarihi: 14 Mart 2022
  • aday.bilgi.edu.tr, erişim tarihi: 14 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.