Ertan Saban Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ertan Saban kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, doğum tarihi ne, evli mi eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Ertan Saban’dan söz edeceğiz.

Ertan Saban Kimdir?

  • Oyuncu.

4 Aralık 1977 tarihinde Makedonya’nın Üsküp şehrinde dünyaya gelen Ertan Saban, ilk gençlik dönemini ise burada geçirmiştir. Burada pedagoji üzerine eğitim alan Ertan Saban, daha sonra Türkiye’ye dönmüş ve 2007 yılında Türk Rock grubu olan Malt’ın deprem klibinde görev almıştır. 2005 yılında ise Savcının Karısı isimli dizide rol alan oyuncu Ertan Saban, 2008’de ise Gölgesizler isimli sinema filminde görev almıştır.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Beyza Pelin Tatar (pelonuzzz) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Oyunculuğunun ilk yıllarında yeterli seviyede Türkçe konuşamadığı için sıkıntılar yaşayan Ertan Saban, daha sonra ise bu sorunu, aldığı eğitimlerle atlatmıştır. 2012 yılında TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan Sakarya Fırat adlı dizide Teo rolünde görev almıştır. Saban, ayrıca Sultan Makamı, Sağır Oda, Elveda Rumeli isimli dizilerde rol almış ve Başka Semtin Çocukları isimli sinema filminde görev yapmıştır. Ertan Saban, son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Mehmed: Bir Cihan Fatihi isimli dizide görev almış daha sonra da Avlu dizisinde Oğuz Okan rolünde görev yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  YouTube Fenomeni Mustafa Kaa (Mustafa Okur) Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Gerçek Adı Ne?

2009 senesinde kanser nedeniyle eşi İnci Saban’ı kaybeden Ertan Saban, daha sonra oyuncu Ebru Özkan ile evlenmiştir. Çiftin bu evliliklerinden ”Biricik” adında bir kızları dünyaya gelmiştir. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ertan Saban hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kimdir, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Fatih Koyunoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ertan Saban ile İlgili Aramalar

Google’da Ertan Saban ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; İnci Saban Erman Saban Ebru Özkan Biricik Saban Ertan Saban Filmleri Ertan Saban eşi Ertan Saban kardeşi Ertan Saban yaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - instagram takipçi satın al - PCR Testi