Biyografi

Ertuğrul Meşe Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Kitapları?

Ertuğrul Meşe kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, kitapları nelerdir? Bu yazımızda kısaca Ertuğrul Meşe’den söz edeceğiz.

Ertuğrul Meşe Kimdir?

  • Yazar.

1974 yılında Sivas-Gemerek’te doğan ve hayatının önemli bir bölümünü Kayseri’de geçiren Ertuğrul Meşe, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi aldı ve aynı alanda Selçuk Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesi tamamladı. Akademik kariyerindeki zirve, 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde tamamladığı “Türkiye’de Mukaddesatçı Anti-Kemalizm (1945-1960)” başlıklı doktora teziyle geldi ve bu tez ile 1. Doğan Avcıoğlu Ödülü’ne layık görüldü.

Özel sektörde yaklaşık on yıl süresince öğretmenlik yapmasının ardından Giresun Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyeliği görevine devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra edebiyat dergileri için denemeler ve şiirler yazmaya üniversite öğrenciliği yıllarında başladı. “Halim Şafak: Evinin Avlusuna Yağmayı Unutmuş Yağmur” adlı bir derleme kitabının hazırlanmasına da katkı sağlamıştır.

Akademik çalışmaları arasında yer alan “Komünizmle Mücadele Dernekleri: Türk Sağında Antikomünizmin İnşası” adlı kitabının yanı sıra, Türk siyasi sağının ve politik kimliklerin çeşitli dergilerde (Bireylikler, Birikim, Toplum ve Bilim) ve derleme kitaplarında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca, İlknur isimli bir eşe ve Kemal isimli bir çocuğa sahiptir.

kaynakça:

  • iletisim.com.tr, Ertuğrul Meşe, erişim tarihi: 3 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.