Ertuğrul Özkök: “Testosteron Oranı En Yüksek İki Yazardan Biriyim”

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ertuğrul Özkök’ün bugünkü köşe yazısında ilginç bir konuya değinerek Türkiye’deki en yüksek testosteron oranının en yüksek olduğu iki yazardan birinin kendisi olduğunu söyledi.

Köşe yazısında Osman Müftüoğlu’nun listesinden yararlanan ve Joe Herbert’in kitabına atıfta bulunan Ertuğrul Özkök’ün yazısı diğer köşe yazılarına göre okuyucularını şaşırttı.

İlginizi Çekebilir:  90'ların Ünlü Oyuncusu ve Mankeni Yaşar Alptekin: Sokakta Sigara İçen Kadın Ucuzdur

Köşe yazısında Joe Herbert’in “Testosteron: Seks, Güç ve Kazanma İradesi” isimli kitabına da atıfta bulunan Ertuğrul Özkök, testosteronun tanımını da kitaptan şöyle veriyor:

“Testosteron bir hormondur. Cinsel seçilimde temel ve yeri alınamaz bir rol oynar. Çünkü erkeklerin hem cinsel motivasyonunu, hem de olası partnerler karşısındaki görünümünü ve davranışlarını köklü biçimde etkiler.”

İlginizi Çekebilir:  Havalimanında Başörtülülere Kin Kusan Vatandaş AKP'li Çıktı İddiası

Hürriyet gazetesinin sağlıklı yaşam yazarı Osman Müftüoğlu’nun 25 Şubat 2007 tarihinde yayınladığı “Türkiye’nin en yüksek testosteronlu erkekleri” listesinde 7 kişiye yer verdiğini söyleyen Ertuğrul Özkök, listede kendisinin de olduğunu ancak birinci olmadığını ifade etti.

Listedeki kendisi hariç diğer 6 kişiden 4’ünün hayatta olmadığını söyleyen Ertuğrul Özkök, diğer isimlerin Ayhan Işık, Yılmaz Güney ve Muzaffer Tema olduğunu belirterek listenin birinci sırasındaki ismin Emin Çölaşan olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: Tren Kazalarında TCDD’nin Kusuru Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi