İstiklal Caddesi’nin Adı ‘Şehit Muhammed Mursi Caddesi’ Olarak Değiştirildi

AKP’li Sivas belediyesi, şehrin önemli sembollerinden olan ve Milli Mücadele’nin değerli parçalarından olan İstiklal Caddesi’nin adını ‘Şehit Muhammed Mursi Caddesi’ olarak değiştirdi. Sivas Belediye Meclisi toplantısında üyeler caddenin isminin değiştirilmesine yönelik oy çokluğu ile karar aldı. Karar, onay için valiliğe gönderildi. Verilen karar, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların da tepkisini çekti.

50 yıldan fazladır ismi İstiklal olan cadde, verilen kararla birlikte Mısır’ın devrik ve merhum cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ismini taşıyacak. Milli Mücadele’de kongreye ev sahiliği yapan Sivas’ın önemli caddelerinden olan İstiklal Caddesi’nin isminin değişmesi pek çok medya kanalında ve sosyal medyada gündem oldu.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şube Başkanı Nurten Yanalak, caddenin isminin değiştirilmesine yönelik verilen kararı yargıya taşıyacaklarını ifade etti. Belediye Meclisi toplantısında verilen isim değişikliği kararı, onay alması için Valiliğe gönderildi. Valiliğin onay vermesi durumunda caddenin ismi ‘Şehit Muammed Mursi Caddesi’ olarak değişecek.

İlgili Aramalar

sivas istiklal caddesinin ismi neden değişti, sivas istiklal caddesinin ismi ne oldu, istiklal caddesinin yeni ismi, istiklal caddesi sivas,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: