Biyografi

Esma Toker Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Aslen Nerlei?

Esma Toker kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Esma Toker’den söz edeceğiz.

Esma Toker Kimdir?

  • Sunucu.

Hollanda doğumlu olan Esma Toker, 20 yaşına kadar Hollanda’da yaşamıştır. İlkokul ve lise eğitimini burada tamamlayan Esma Toker, sonrasında Türkiye’ye dönmüş ve burada Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimine başlamıştır. Aslen Kapadokyalı olan Esma Toker, İngilizce ve Hollandaca bilmektedir. Türkiye’ye ilk geldiği zamanlarda adaptasyon süreci yaşadığını belirten Esma Toker, sonrasında ülkeye alıştığını belirtmektedir. Stajyerliğini Heerenveen spor kulübünde tamamlayan Esma Toker, sonrasında serbest zamanlı olarak foto muhabirliği yapmış; Fitbol Dergi’de de çalışmıştır. Esma Toker, ardından da Galatasaray TV’de muhabir olarak çalışmaya başlamıştır.

Dayısının da etkisiyle Galatasaray’a sempati duyduğunu belirten Esma Toker, meslek hayatına Cüneyt Özdemir Medya’da devam etmektedir. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Esma Toker, sunuculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Esma Toker hakkında merak edilen doğum tarihi kaç, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • abcspor.com, erişim tarihi: 22 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds