Fatih Terim: Hakemler de İnsandır Hata Yapabilir

Dün oynanan ve 3-1’lik skorla galip gelen Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hakemle ilgili bir soruya ise kulüpler birliği vakfının yayınladığı bildiriye atıfta bulunarak “hakemler de insandır, hata yapabilir” dedi. 

Hatırlanacağı üzere ligin ilk yarısında Konyaspor maçında Galatasaray aleyhindeki hakem hataları nedeniyle Galatasaray taraftarı ve yönetim hakeme ağır eleştirilerde bulunmuş ve söz konusu maç, 1 haftaya yakın gündemde kalmıştı. Kulüpler Birliği Vakfı da bu olayın ardından altında 17 kulübün imzası olduğu bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bu bildiride en çok dikkat çeken yer ise “hakemler de insandır, hata yapar” oldu. 

Fatih Terim, Trabzonspor maçının ardından yaptığı konuşmada bu bildiriye göndermede bulunarak “hakemler de insandır hata yapar” diyerek şöyle devam etti: 

“Hakemler de insandır, hata yapabilir, olaya öyle bakmak lazım. Ben 10 maç ceza yerken, ‘Schalke’ye başarılar faksı gönderseler’ derken 3 maç ceza yedim, diğerinden de 7 maç. Hakemler de insandır hata yapabilirler.”

“Önemli olan bizim kazanmamız, diğer takımlar bizi ilgilendirmiyor” diyen Terim, çeşitli değerlendirmelerde de bulundu. 

ŞAMPİYONLUK İDDİAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ

“Galatasaray’ın hiçbir zaman şampiyonluk iddiasından vazgeçtiğini kimse söyleyemez. Burası Galatasaray Kulübü. Bütün hedefleri kazanmak için çıkarız. Dün de iddiamız vardı, bugün de var. Başka takımlar bizi ilgilendirmiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir