Sağlık

Esopro Ne Zaman İçilir?

Esopro: mide de bulunan, yediğimiz ürünleri yakıp eriten, asidi azaltan ve reflü, gastroözofagel hastalığı (GÖRH), mide yanması, paptik ülser gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç türüdür. Mide de bulunan asidin üretilmesini azaltarak ve engelleyerek, hasar görmüş olan özofagus ve de mide dokusunun iyileşme süresini hızlandırmak için süre kazandırır. Bu ilacı aç halde kullanılmasın da ise mide yanması şikayetlerinin azalma konusunda da daha etkili olacağı görülecektir.

Esopromide koruyucu olarak bilinen ve mide asidini azaltarak etki gösterecek bir ilaçtırtürüdür. Esopro mide de üretilen asit miktarını azaltan Proton pompa inhibitör türündeki bir ilaçtır. Esopro ne zaman kullanılır? Sorusu ise mide de hissedilen hazımsızlık anında, mide ekşimelerinde, mide yanmasında ve reflüzamanlarında kullanılır. Esopro; ayriyetten de mide ülserlerini korumak ve tedavi etmek için de kullanılabilir.

Esopro ilacı bağırsakta veya pankreas da Zollinger-Ellison sendromu adı verilen bir tümörçeşidinin ortaya çıkarttığı nadir bir hastalık içinde kullanılabilmektedirEsopro ne zaman içilir?

Esopro; sabah 1 kez olmak üzere kullanılır.Şiddetli hastalıklarda isre doktor nezaretin de günde 2 defa kullanılması önerilebilir. En yaygın yan etkileri ishal, baş ağrısı ve mide ağrısıdır. Esopro reçetesiz şekilde de eczaneler de satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi