Otomobil

Eter Motora Zarar Verir mi?

Bir motorun sağlıklı çalışabilmesi için içerisinde bulunan yağ kalitesinin yanında kullanılan yakıt ve tesisatın geçirgenliği son derece önemlidir. İşte eter spreyi de burada parçaların daha sağlıklı çalışabilmesine olanak sağlamak amacıyla tasarlanmış ve kullanıma sunulmuştur. İsminin eter olması sebebiyle bu spreylerin motora zarar verip vermediği merak konusu olmuştur.

Onlarca marka eter spreyi olsa da markası her ne olursa olsun eter motora zarar vermez. Bu spreyler kontak spreyine benzer bir mekanizma ile formüle edikmiş olup, gerçirgenliği artıracaktır. Bu sebeple isminin eter olması kafanızı karıştırmamalıdır. Fakat diğer bir yandan motorunuz sürekli zor ve sarsıntılı çalışıyorsa ileride başınıza büyük dertler açabilecek bir problemin habercisi olabilir.

Sonuç olarak, bu türden destekleyici maddelerin aracınız için bir zararı olmasa da bir arızayı kısa devre ederek gizliyor olabilirsiniz. Motorunuz durduk yere zor çalışma gibi belirti vermez. O yüzden sprey almak yerine sente ayarı, conta kaçak durumu gibi birçok etmenin hepsi adım adım kontrol edilmeli ve sağlıklı çalıştığına emin olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.