Euroleague’de Türk Takımları Rüzgarı

Euroleague’de iki temsilcimiz bulunuyor. Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes’in mücadele ettiği Euroleague basketbol için oldukça önemlidir. Bu haftayı iki temsilcimizde galibiyet alarak tamamladır. Başlangıca göre hızlanan ve daha iyiye giden Türk takımları umut vaat etti.

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’dan İyi Çıkış

Euroleague için çok iyi başlangıç yapamayan iki temsilcimizin son haftalarda aldığı iyi sonuçlarla umutlar tekrar yeşerdi. Çift maç oynayan Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes basketbol takımları oynadıkları 2 maçı da kazandı. Fenerbahçe Beko ise 4 maç arka arkaya galibiyet alarak tarihinde büyük bir başarı kazandı. Fenerbahçe Beko’nun fırsat vermediği takımlar ise şöyledir; Monaco, Zenit, Maccabi ve Baskonia takımlarıdır. Superbahis Giriş  

Anadolu Efes’in ilk başlarda iyi çıkış yakalayamadığı biliniyordu. Şampiyon olan ve adından söz ettiren Anadolu Efes’in Euroleague’de ki çıkışı ise oynadığı son maçlarda kazandığı galibiyetlerle tırmanışa geçmiş oldu. Oynadığı son 10 maçtan 7 tanesini galibiyet ile tamamlayan Anadolu Efes takımı; çift maç yaptığı haftada da fire vermedi. 

İki Temsilcimizde Tırmanışta 

Anadolu Efes basketbol takımının aldığı iyi sonuçlarla 8. sırada yer aldı. Euroleague’e iyi bir başlangıç yapamayan Anadolu Efes bu şanssızlığını sonunda yendi. İkinci temsilcimiz Fenerbahçe Beko ise son haftalarda aldığı iyi sonuçlar ve özellikle çift maçlarda aldığı galibiyetle 11. sıraya kadar yükselmiş oldu. Bu durumda Fenerbahçe Beko 5 sıra birden yükselmiş oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.