George Hagi’nin Galatasaray’a Transferi

31 Temmuz 1996, dönemin en iyi futbolcuları arasında gösterilen George Hagi Galatasaray’a transfer oldu. Olmaz denilen şey oldu ve Hagi Galatasaray’a transfer oldu. 

Yıllar sürecek efsane Galatasaray’a imza attı. Ardından 4 sene üst üste şampiyonluğun ve UEFA kupasının yanı sıra sayısız başarının da mimarı olan isim Galatasaray’a transfer oldu. 

Top alışı, verişi, zekası, kıvraklığı, asistleri, ara pasları, frikikleri ve daha niceleri ile başta Galatasaraylı olan herkesin gönlünde koca bir taht kurdu. 

40 metreden Monako’ya attığı gol, Hakan’a Leeds maçında yaptığı asist, Wien maçındaki attığı muazzam gol, ilk lig maçında Bursa ağlarına gönderdiği gol ve daha nice anılar var.

İşte Hagi’nin Monako ağlarına gönderdiği 40 metreden kaleciyi avladığı o muhteşem gol;

Bir 10 numaradan daha fazlası. Gittikten sonra hiçbir on numara onun yerini dolduramadı. Ne Lincoln, ne Revivo, ne Arda ne de Belhanda. Takım için tam her şey bitti derken birden bire verdiği paslarla takımı öne geçiren golün mimarı oldu bazen de golün mimarı bizzat kendisi oldu.

Karpatların Maradona’sı dendi ama o hiç bu yakıştırmayı sevmedi. Galatasaray’dan ayrıldı ama hiçbir zaman Galatasaray’ı unutamadı. Teknik direktör olarak tekrar geldi ama futbolculuğu kadar başarılı olamadı. Ama onun yaşattıkları yeter.

Tüm ülkeyi sokaklara döken UEFA kupasının en önemli pay sahibi ve mimarı olan Hagi, bugün 22 sene önce Galatasaray’a transfer oldu. Unutulmazlar arasında, efsane on numaralar arasında yerini aldı. Taraflı tarafsız herkesin beğenisini, takdirini kazandı. O hep bir efsane olarak kalacak. İyi ki varsın Hagi ve iyi ki Galatasaray’a transfer oldun. Transferinde emeği geçen herkese binlerce kez teşekkürler.

Buraya kendisi için hazırlanan bir videoyu koyuyorum. İyi seyirler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: