Evrencan Gündüz Kimdir? Nerelidir? Sevgilisi Kim? Eğitimi ve Hayatı

Evrencan Gündüz, Türk müzisyen ve söz yazarı. Ünlü gitarist Asım Can Gündüz’ün oğlu olan Evrencan Gündüz, eserleri ile şimdiden milyonlarca insanın gönlünü mest etmiş. İlginç kişiliği, pozitif enerjisi, duruşu ve yetenekleri ile insanı adeta büyüleyen Evrencan Gündüz hakkında merak edilen onlarca soru var. Bu sorular içinde kim, nereli, sevgilisi, ne iş yapar, müzik kariyerine nasıl başladı gibi sorular en çok sorulanların başında yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Hürriyet Gazetesinden Ayşe Arman’a ile bir röportaj veren Evrencan Gündüz, hayatı hakkında tüm detayları meraklılarına aktardı. Biz de sizlere bu röportaj çerçevesinde Evrencan Gündüz hakkında bilinmesi gerekenleri, kim olduğunu ve daha pek çok ayrıntıyı sizlerle paylaşacağız. 

Evrencan Gündüz Kimdir? 

Ünlü gitarist Asım Can Gündüz’ün oğlu olan Evrencan Gündüz, müzisyen ve söz yazarıdır. Amatör olarak müzik kariyerine başlayan Evrencan Gündüz, daha sonra profesyonel müzik kariyerine devam etmiştir. 

24 Haziran 2016’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Asım Can Gündüz’ün oğlu Evrencan Gündüz, 2 Şubat 1996’da İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. 

Çocukluk döneminde koro ve tiyatro dersleri alan Evrencan Gündüz daha sonra kardeşi ile birlikte piyano dersleri almaya başladı. İki yıl bu derslere katıldı. Ortaokul çağlarında ise öğretmenleri ile beraber çeşitli festivallere katılan Gündüz, okul korusunda ve orkestrasında da görev aldı. 

13 yaşlarında, Ray Charles’ın filmi ile Blues müziğine olan hayranlığı başlamış oldu. Jimi Hendrix, BB. King, Albert Collins, Fredie King ve James Brown’nun müziklerini dinleyerek büyüdü. Bu da yaptığı müziğin kalitesini ve tarzını bu yönde belirledi.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Mehmet Javeed (mehmetjaveed) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Gerçek Adı?

Ray Charles’ın filmleri sonrasında Blues müziğine karşı bir hayranlığı başlayan Evrencan Gündüz, Jimi Hendrix, BB. King, Albert Collins, Fredie King ve James Brown gibi isimlerin eserlerini dinleyerek büyüdü. Bu, Gündüz’ün şu anda icra ettiği müziğin temelini oluşturmaktadır. 

Evrencan Gündüz’ün gitara ilgi duyması ise ortaokulun sonlarına doğru olmuş, internetten öğrendiği kadarıyla klasik gitar çalan Gündüz, babasının hediye ettiği elektro gitar sayesinde de her ikisini çalmayı başarmıştır. Babası Asım Can Güz ile liseye başladığı ilk dönemlerin yazında çeşitli otel ve mekanlarda sahne alan Evrencan Gündüz, böylece tecrübesini de arttırmış oldu. 

Ne Tarz Müzikler Yapıyor? 

Evrencan Gündüz, kendi müzik tarzını ismi gibi “evrensel” olarak tanımlıyor. Şarkılarının içinde Blues, Caz, Rock gibi tarzların yer aldığını ifade eden Gündüz, kalbine dokunanları eserlerinde veriyor. Öte yandan Evrencan Gündüz, Atatürk’ün sevdiği şarkıları da yorumlamayı oldukça sevdiğini ifade ediyor. 

Müzik Kariyerine Nasıl Başladı? 

Pilli bir amfi alan ve Kadıköy vapurunda, metroda, sokakta ayağında davulla tam bir sokak ruhuyla müzik yapan Evrencan Gündüz, daha sonra şarkılarını YouTube üzerinden paylaşmış ve kendisine şu anki şöhretini bu adımı sağlamıştır. 

Müzik Kariyerinde Kimleri Örnek Aldı? 

15 yaşından beri sokak müzisyeni olduğunu ifade eden Evrencan Gündüz, insanları etkileyebilmek için onlara bir duygu verilmesi gerektiğini ifade ediyor ve şöyle ekliyor: “Ölüyoruz, yok oluyoruz. Bizi hatırlayanlara, bizden bir duygu geçiyor. Hissiyat her şey. Müzikte de öyle” 

Yıllar önce Barış Manço’nun, Cem Karaca’nın yaptığını yaparak müzik dünyasına izini bırakmak isteyen Evrencan Gündüz, samimiyet ve sahiciliği elden bırakmıyor. 

Evrencan Gündüz’ün Annesi 

Gündüz’ün annesi aynı zamanda Gündüz’ün menajeri de. Anaokulundan beri çok iyi bir ikili olduklarını dile getiren Evrencan Gündüz, şimdi de kendisiyle bir sırdaş olduğunu ifade ediyor. Evrencan Gündüz daha sonra şöyle ekliyor: …”bir de Allah’tan menajerim kendisi, beni topluyor. Çok tatlı, kafa bir annem var.”

İlginizi Çekebilir:  İmamoğlu’nun Danışman Olarak Atadığı Zeynep Tanbay Kimdir?

Evrencan Gündüz’ün Sevgilisi Var mı? 

Hürriyet Gazetesinden Ayşe Arman’a verdiği röportajın son bölümünde Arman’ın sevgilisi olup olmadığına dair sorusuna Gündüz, “hayır, yok” yanıtını vermiş ve eklemiştir: Keşfetmek istiyorum her şeyi. Bir de beni, kendim olarak sevebilen insanlarla zaman geçirmek istiyorum.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara