Muharrem İnce’nin Tatanka İsimli Şiir Kitabı

Muharrem İnce’nin Tatanka isimli şiir kitabının ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada söz konusu kitaptan bazı bölümler paylaşıldı ve kitap ve içindeki şiirler hızla yayıldı. Peki Muharrem İnce’nin şiir kitabı Tatanka’da nasıl şiirler var? Gelin hep beraber bakalım. 

Evvela Muharrem İnce’nin iyi ki şair olmaktan vazgeçip politikacı olduğuna şükrediyoruz bu şiir kitabından sonra. Zira yazılanlar az uz; yenilir yutulur cinsten değiller. Erotik temaların da yer yer işlendiği kitapta ayrıca İnce, Tanrı ile arasının da “açık” olduğunu ifade ediyor. 

Şiirden birkaç bölümü sizlerle şöyle paylaşalım. Şiirleri okuduktan sonra yorumlar kısmına da göz atmanızı tavsiye ederim. 

Yorumlar 

Bir kere bu şiir kitabından kimseye ekmek çıkmaz. Yanılmıştır ki en büyük yanılan henüz iktidarda olan. Belki de yanılmamıştır İnce ve görüşleri hala bu yöndedir bilemeyiz. Ama bu onun Cumhurbaşkanı sıfatına herhangi bir leke sürmez. Eleştiriyi ancak edebiyat çerçevesinde yapabiliriz ki bu eleştiride de dozu bir hayli artırabiliriz. Olmamış, eksik hatta hiç yazmasaymış daha iyiymiş ama bir kere yazmış bulunmuş. 

Bundan sonra şiir üzerinden siyaset yapanları daha da fazla göreceğiz. Yukarıda okuduğunuz şiirler sadece kitabın belirli bir kısmından alınan yerler. Artniyetli olanlar ise kitabı didik didik edeceklerdir. Hatta şöyle diyeceklerdir: “Erdoğan ne kadar temiz siyasetçiymiş” 

Fark ettiyseniz Erdoğan her zaman bir koz, bir B Planı ile geliyor. Bu şiir kitabından önce gündem neydi? Sevim Tanürek. Ne oldu? Unutuldu. Birkaç saat gündem oldu, sonra da unutuldu. 

Evet gündem belirleme yöntemi önemli ama bu bir maharet mi? Tabi ki hayır. Medyanın %75’i sizin elinizde olursa istediğiniz gibi halkı yönlendirebilirsiniz. Google’a Muharrem İnce’nin şiir kitabı yazınca hangi haber siteleri en tepeye çıktı? A Haber, Takvim vs. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.