Gündem

Süleyman Öztürk Iraklı İrfan Jasim Wali Wali Tarafından Öldürüldü, Katil İlk Duruşmada Serbest Bırakıldı

27 Aralık 2018 tarihinde İrfan Jasim Wali Wali’nin kullandığı Range Rover marka bir araç, Süleyman Öztürk isimli bir vatandaşa çarpmış ve Süleyman Öztürk 40 metre sürüklenerek hayatını kaybetmişti. Süleyman Öztürk’ün kardeşi Batuhan Öztürk de olayı sosyal medyadan duyurdu ve yetkililerden yardım istedi.

İrfan Jasim Wali Wali’nin emniyetteki ilk sorgusunda ve duruşma günündeki halleri ise Batuhan Öztürk tarafından #süleymanöztürkünkatilitutuklansın etiketi ile Twitter’dan şöyle duyuruldu:

Batuhan Öztürk:

Olay günü emniyetteki ilk ifadesinde babamın karşısında bacak bacak üstüne atıp telefonuyla oynamış ve hiçbir pişmanlık emaresi göstermemiş Polisin “bu ne rahatlık” uyarısına “beni çıkartmak için bekleyen kaç avukat var biliyor musunuz”demiş

Bugün duruşma çıkışında abimin katilinin beraberindeki 40 kişi bana ve aileme saldırdılar. Annem ve ablam saldırgan grubun arasında kaldı. Benim yakama yapıştılar, babama ise ‘yumruk’ attılar.

Abim 30 yaşında bu insan müsveddesi tarafından öldürülmüşken, bugün mahkeme tarafından salıverilmesini ne ben ne de ailem kabul edemiyoruz.

Söz konusu bu üzücü olay Ekşi Sözlük’te de gündemde yer aldı. Pek çok yazar, maktulün ailesine ve kardeşine destek mesajları verirken ülkenin adalet sisteminden de dem vurdu.

Iraklı bir zengin ve siyasi destekli biri, bir vatandaşımızı öldürüyor ve emniyette bacak bacak üstüne atıp ‘tehdit’ ediyor. Bu da yetmiyormuş gibi duruşma çıkışında hiçbir pişmanlık duymadan merhumun ailesine saldırma cesaretinde bulunuyor. Bir vatandaşımızın hayatını böyle bir kazada kaybetmesi çok elim ancak bu ülke vatandaşı olmayan bir kişinin standardının bu ülkenin evlatlarından fazla olması çok daha elim.

Buradan tüm bu yazıyı okuyan okurlarımızdan katilin cezalandırılması için her türlü merciye başvurmalarını istiyoruz.

#AdaletBirGünHerkeseLazım

#süleymanöztürkünkatilitutuklansın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi