Biyografi

Fatih Murat Teke Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Fatih Murat Teke kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Fatih Murat Teke’den söz edeceğiz.

Fatih Murat Teke Kimdir?

  • Oyuncu.

29 Eylül 1987 tarihinde dünyaya gelen Fatih Murat Teke, lisans eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nde tamamlamıştır. İlk ekran deneyimini ”Kendinize Doğru” adlı dizide Emir karakterine hayat vererek yaşayan Fatih Murat Teke, sonrasında Ana Yüreği adlı dizide Yılmaz rolünde oynamıştır. Sonrasında Şefkat Tepe adlı dizide Adem rollünü canlandıran Fatih Murat Teke, aynı zamanda Arka Sokaklar dizisinde oynamıştır. Fatih Murat Teke aynı zamanda Saliha İpekçi ile evlidir.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Fatih Murat Teke 1.84 m boyundadır ve 79 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Fatih Murat Teke, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Fatih Murat Teke hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, erişim tarihi: 23 Mart 20222
  • kimnereli.net, erişim tarihi: 23 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.