Biyografi

Zafer Arapkirli Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

Zafer Arapkirli kimdir, nereli ve kaç yaşında, babası kimdir, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Zafer Arapkirli’den söz edeceğiz.

Zafer Arapkirli Kimdir?

  • Gazeteci.

1958 yılında Beşiktaş’ta dünyaya gelen Zafer Arapkirli, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Meslek hayatına Cumhuriyet gazetesinde başlayan Zafer Arapkirli, 1990 yılında İngiltere’ye girmiş; burada BBC Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde 6 yıl boyunca çalışmıştır. Tecrübeli gazeteci Zafer Arapkirli, ayrıca uzun yıllar boyunca İngiltere’nin başkentinden Cumhuriyet, Radikal, NTV, NTVMSNBC, CNBC-e, Milliyet, Kanal D, Milliyet gibi medya kuruluşlarının temsilcilik ve muhabirliğini yapmıştır. Ardından Türkiye’ye dönen Zafer Arapkirli, burada da birçok haber kuruluşunda görev almıştır.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Zafer Arapkirli, gazetecilik kariyerine de hali hazırda devam etmektedir. Gazeteci Zafer Arapkirli hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Zafer Arapkirli, erişim tarihi: 4 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.