Biyografi

Seval Ersu Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Eşi?

Seval Ersu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Seval Ersu’dan söz edeceğiz.

Seval Ersu Kimdir?

  • Oyuncu.

1979 yılında Ankara’da doğan Seval Ersu, ilkokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış; lisans eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda 2004 yılında tamamlamış ve aynı yıl araştırma görevlisi olarak kurumda çalışmalara başlamıştır. 2007 yılında öğretim görevlisi olarak mesleğini icra etmeye başlayan Seval Ersu, aynı zamanda diksiyon, oyunculuk ve Türk Tiyatro Tarihi üzerine dersler vermiştir. Seval Ersu, 2011’de Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol almaya başlamıştır. Bizim Evin Halleri adlı dizide Nil karakterine hayat veren Seval Ersu, ayrıca Sevdim Seni Bir Kere adlı dizide Mirza karakterini oynamıştır. Seval Ersu, halen Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Seval Ersu, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Seval Ersuhakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds