Sağlık

Ferro Sanol Duodenal Kabızlık Yapar mı? Nasıl Önlenir?

Demir eksikliği anemisi tedavisi için kullanılan bir demir takviyesi olan Ferro Sanol, bazı yan etkileri de beraberinde getirmektedir. Demir takviyeleri genellikle bazı insanlarda farklı sindirim problemlerine neden olmaktadır. Kabızlık bu sorunlar arasında gelmektedir. Herkesin vücut yapısı farklı olduğu için bu tepkiler herkeste göstermeye bilir.
Kabızlığı önlemek için bazı önemler almak iyi olabilir ve kabızlığı önleyebilir. Özellikle Ferro Sanol kullanırken bol su tüketmek kabızlığın önüne geçebilir. Aynı zamanda lif açısından zengin besinler tüketmek, ilaç kullanım sürecini daha rahat geçirmenizi sağlayabilir.

Eğer kabızlık sorununuz çok fazla ise ve bu durum hayat kalitenizi etkiliyorsa doktorunuza başvurmak ve ve takviyenin dozunu ayarlamanız gerekebilir. Bunlar neticesinde eğer şikayetleriniz hala devam ediyorsa farklı formülde olan ilaçları denemeniz önerilir.
Bu durumu düzletmek ve farklı yönetmeler denemek için bir doktora başvurmanız ve her hangi bir yan etkide bir sağlık personeline başvurmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.