Biyografi

Fethi Fahri Kaya Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Fethi Fahri Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yöneticilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Fethi Fahri Kaya’dan söz edeceğiz.

Fethi Fahri Kaya Kimdir?

  • Yönetici.

1970 yılında Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde dünyaya gelen Fethi Fahri Kaya, lisans eğitimini 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. 1996’dan 2012 yılında kadar MEB bünyesinde çeşitli departmanlarda çalışan Fethi Fahri Kaya, sonrasında 2015’e kadar Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Fethi Fahri Kaya, 2017’ye kadar da MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü bünyesinde Merkez Atama Daire Başkanı olarak hizmette bulunmuştur. Fethi Fahri Kaya, 2017’den beri TRT Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Fethi Fahri Kaya, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Kariyerine TRT bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak devam eden Fethi Fahri Kaya hakkında merak edilen eşi kim, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Fethi Fahri Kaya, erişim tarihi: 26 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.