Biyografi

Feyza Altun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Feyza Altun kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Feyza Altun”dan szö edeceğiz.

Son günlerde katıldığı televizyon programlarında verdiği cevaplar ve takındığı tavır ile pek çok kişinin dikkatlerini üzerine çeken Feyza Altun, Seda Akgül ve Psikiyatr Dr. Ümit Yazman ile birlikte sunduğu programla adını geniş kitlelere duyurmayı başardı.

1987 yılında İstanbul Üsküdar’da doğan Feyza Altun, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Altun, evli ve bir çocuk annesidir. Tarafsız Çalışan Anneler Platformu‘nu ve Kadın Birliği‘ni kuran Feyza Altun, İngilizce, Fransızca ve Farsça bilmektedir.

Avukat olan Feyza Altun, aynı zamanda kadın hakları savunucusu ve yazardır. Daha önce adliyeye çocuğuyla gelen ve gündeme oturan Feyza Altun, son dönemlerin en çok konuşulan isimleri arasında. 31 Mart yerel seçimleri hakkında Habertürk ve diğer kanallardaki tartışmalara katılan Feyza Altun, bu programlarla da adından sıkça söz ettirdi.

Kadının Fendi ve Kadının Derdi Kitapları

Kadın hakları savunucusu ve avukat Feyza Altun, 2015 yılının Eylül ayında Kadının Fendi adında bir kitap çıkardı. Bu kitabında kadın haklarından, kadın haklarının Türkiye’deki yansımasından ve kendi yaşadığı gelişim süreçlerinden söz etti. Daha sonra ise 2017 yılında Kadının Derdi adında bir kitap daha piyasaya sürdü.

TEDx Konuşması

Twitter’da giderek popüler olan ve bilinirliği artan Feyza Altun, ”Ben Bir Kadınım” başlıklı TEDx konuşmasını gerçekleştirdi. Altun, bu konuşmasının ardından sosyal medyada hızla en çok konuşulan isimler arasında yer aldı.

Televizyon Programlar

Adından ilk olarak Seda Akgül ve Psikiyatr Dr. Ümit Yazman ile birlikte sunduğu programla duyuran Feyza Altun, daha sonra siyasi içerikli tartışma programlarında da boy göstermeye başladı. Altun, özellikle 31 Mart yerel seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında katıldığı programlarda dikkatleri üzerine çekti.

Geçmişteki Cinsiyetçi Paylaşımları

Avukat Feyza Altun’un 2012 yılına ait sosyal medya hesabından paylaştığı gönderiler, popüler olmaya başlamasıyla gün yüzüne çıktı. Pek çok takipçisi ve hayranı ise Altun’un bu cinsiyetçi paylaşımlarını görünce şoka uğradı. Bugün, kadın hakları savunucusu ve feminist bir çizgide devam eden Feyza Altun, geçmişte paylaştığı gönderileri ile hayranlarında büyük bir hayal kırıklığı yaratmış durumda. İşte Feyza Altun’un paylaştığı cinsiyetçi gönderilerden birkaçı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.