Otomobil

Fiat Doblo Adblue Deposu Nerede?

2000 tarihinde üretimi başlayan ve çokça tercih edilen Fiat Doblo, genel olarak ticari işlemlerde kullanılmaktadır. Ülkemizde tercih edilme sayısı olarak ilk sıralarda gelen bu model, ilk olarak Türkiye’de üretilmiştir. Yüksek tavana sahip olmasıyla birlikte içerisine alabildiği kişi sayısı oldukça yüksektir.

Aile arabası olarak da kullanılabilen bu modelde Adblue konusu fazlasıyla merak ediliyor. Özellikle Doblo’yu yeni kullanmaya başlayan kişiler Adblue deposunun nerede olduğunu merak etmektedir. Alt kısımda kalan paragraftan Fiat Doblo Adblue Deposu Nerede sorusunun yanıtını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Fiat Doblo ve diğer bütün Adblue bulunan araç modellerinde depo tek bir yerde bulunmaktadır. Dizel depo kapağının hemen yanında olan bu yer, oldukça rahat kullanılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Adblue konusunda depoyu sık sık kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer ki aracınızın Adblue tankı tamamen boşalırsa yakıt püskürtme azalarak çekişten düşme gerçekleşir. Bunun yanında ise katalizör hasar görmeye başlayarak araç olumsuz şekilde ilerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.